29 بهمن 1396 - 12:55
مدیرعامل بانک کشاورزی خبر داد؛

۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات صادراتی در انتظار متقاضی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ارائه تسهیلات به صادرکنندگان محصولات کشاورزی داریم که در انتظار متقاضی است.
کد خبر : ۸۲۳۲۰
خدارحمی

به گزارش خبرنگار ایبنا، روح‌الله خدارحمی در همایش تامین مالی صادرات اظهار داشت: بانک کشاورزی اعتباری ریالی در اختیار صادرکنندگان برای فرآوری محصول و آماده‌سازی برای صادرات قرار می‌دهد.


وی افزود: در سال ۹۵ و امسال با استفاده از این خط اعتباری با هماهنگی با استانداری و مقامات استانی در بازار پسته اقدامات خوبی کردیم و شاهد نابسامانی در بازار بسته نبودیم.


مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه در بخش صادراتی بانک کشاورزی به دنبال مشتری است و محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان نداریم، گفت: اعتباری ۲۲۰۰ میلیارد ریالی استفاده در سال گذشته به بانک تعلق گرفت که استفاده شد، امسال نیز دو هزار میلیارد استفاده شده و ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار موجود داریم که تنها ۱۰۰ میلیارد ریال آن استفاده شده و بقیه منابع منتظر متقاضی است.


خدارحمی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که در عدم استقبال از این خط اعتباری مطرح می‌شود نرخ سود است که نرخ آن اکنون ۱۴ درصد است و تلاش هایی برای کاهش این نرخ انجام خواهیم داد.  


وی افزود: همه محصولات کشاورزی که جنبه صادراتی داشته باشند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.


مدیر عامل بانک کشاورزی تاکید کرد: امکان اختصاص ارز به صادرکنندگان با نرخ سه و نیم درصد با تسهیلاتی که از صندوق ضمانت صادرات گرفتیم وجود دارد که نیازمند تضمین معتبر خواهد بود و شرکت‌هایی که تمکن مالی خوبی دارند می‌توانند از آن استفاده کنند که البته ریسک نرخ ارز به عهده خودشان است.


وی ادامه داد: در حال مذاکره برای گسترش استفاده از منابع صندوق هستیم و احتمال دارد از خطوط اعتباری خارجی نیز استفاده کنیم.


خدارحمی با اشاره به تلاش برای افزایش روابط کارگزاری با بانک‌های دنیا، گفت: بانک کشاورزی با وجود اینکه تحریم‌ نبود در دوران تحریم‌ها عملاً ارتباطات بانکی محدودی داشت و لیست کارگزاران به کمتر از ۱۰ کارگزاری رسیده بود.


وی افزود: به دنبال اجرای برجام توانستیم تعداد کارگزاران را به ۱۴۰ مورد در بیش از ۶۰ کشور دنیا افزایش دهیم.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر