ضرر ۱۰۹ میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از حملات سایبری

شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید اعلام کرد که برآورد می شود اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۰۹ میلیارد دلار از حملات سایبری آسیب دیده باشد.
کد خبر : ۸۲۳۷۲
هکر

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از روزنامه الشرق الوسط، شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید در تازه ترین گزارش خود در ارتباط با حملات سایبری اعلام کرد که برآورد می شود تاثیر حملات سایبری به دولت و اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی بین ۵۷ تا ۱۰۹ میلیارد دلار باشد.


در این گزارش آمده که حملات سایبری در حال تکامل هستند و با روش های پیچیده ای به شرکت ها حمله می کنند؛ که علت اصلی آن آسیب پذیری شرکت ها در حوزه امنیت است.


این گزارش به این نکته اشاره می کند که برآورد می شود ضرر وارد شده به اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی به دلیل حملات سایبری معادل ۰.۳۱ درصد تا ۰.۵۸ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور باشد که رقمی معادل ۵۷ تا ۱۰۹ میلیارد دلار است؛ در حالی که آسیب اقتصاد آمریکا از حملات سایبری در سال ۲۰۱۳ میلادی ۱۰۷ میلیارد دلار معادل ۰.۶۴ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است.


به طور کل صنایع، بیشترین سهم از تولید ناخالص داخلی را به خود تخصیص می دهند و طبیعی است که بالاترین سهم نقض سامانه امنیتی را در سال ۲۰۱۶ میلادی ثبت کرده اند و بخش مالی بالاترین حمله سایبری را در میان تمام صنایع با ۴۷۱ مورد گزارش در سال ۲۰۱۶ میلادی از آن خود کرده است.


شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید به بخش های خصوصی پیشنهاد می کند که در حوزه امنیت سایبر سرمایه گذاری کنند. بر پایه این گزارش، ارائه داده های بهتر و همکاری بیشتر در میان شرکت ها و بخش های خصوصی و دولتی برای حفاظت در برابر حملات سایبری ضروری است.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر