21 خرداد 1397 - 12:41

کاربران پولیک: دریافتی نداشته ایم / پولیک پرداخت کرده‌ایم!

در حالی که کاربران پولیک شکایاتی را مبنی بر عدم دریافت پول از اپلیکشین پولیک مطرح کرده اند ، گرداندگان این اپلیکشین مدعی هستند پول ها تا کنون واریز شده است.
کد خبر : ۸۶۹۷۶
پولیک

به گزارش خبرنگار ایبِنا، اپلیکیشن پولیک به عنوان کسب و کاری در حوزه تبلیغات و بازاریابی با توجه به تبلیغات گسترده توانسته تا یکی از اپ‌های پرطرفدار در بین کاربران ایرانی باشد و در حال حاضر حدود ۶۰ هزار نصب فعال دارد اما این اپلیکیشن علی رغم انتشار، تبلیغات و فعالیت مجوزی ندارد و بر اساس صحبت‌های مدیران آن، روند دریافت مجوزهای آن در دستور کار است و به زودی قرار است این کسب و کار با مجوزهای قانونی به صورت گسترده فعالیت داشته باشد.


یکی از کارمندان مجموعه اپلیکیشن پولیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا گفت: پولیک استارت آپ و کسب و کار اینترنتی است که از فروردین ماه سال جاری با هدف ایجاد سیستمی به منظور کسب درآمد کاربران از طریق تبلیغات و بازاریابی فعالیت خود را شروع کرده است و تا به امروز توانسته تا تعداد زیادی کاربر را جذب کند.


وی در خصوص گفته‌های کاربران و سایت‌ها در خصوص پولیک گفت: پولیک به عنوان یک کسب و کار در بستر اپلیکیشن موبایلی فعلا هیچ مجوزی ندارد اما به منظور فعالیت شفافیت در کسب و کار به دنبال دریافت مجوزهای قانونی از جمله مجوز ای نماد از سازمان توسعه تجارت الکترونیک ومجوز از اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی است اما ساختار پولیک در فروش کالا به نحوی نیست که نیاز به مجوز برای بازاریابی چند سطحی مانند شرکت‌های بازاریابی و تبلیغات زنجیره‌ای فعال در کشور داشته باشد؛ معتقد هستیم تا به زودی می‌توانیم این مجوزها را دریافت کنیم.


وی با اشاره به وضعیت بیمه و اجناس در پولیک خاطر نشان کرد:اگر کسی به دنبال درآمدزایی از طریق این اپلیکشین و کسب درآمد ماهیانه یک و نیم میلیون تومان است باید وقت زیادی در طول روز اختصاص دهد و بتواند با مهارت بازاریابی کالاها و بیمه به فروش برساند؛ در غیر این صورت کاربران نباید منتظر کسب درآمد راحت و ساده باشند. در رابطه با بحث بیمه حوادث که انتقادات زیادی نیز وجود دارد، این بیمه دارای هویت و معتبر است که البته به دلایل تغییرات مدیریتی در سیستم شرکت بیمه با مشکلاتی مواجه شده و در حال حاضر این مشکلات رفع شده است.


وی با بیان این که تمامی درآمدهای کاربران تا به امروز در پولیک پرداخت شده است، اظهار داشت:  بر اساس آخرین آمار، تا به امروز بیش از ۷ هزار پرداختی برای کاربران انجام شده است و اعتقاد داریم تمامی کاربرانی که درخواست پرداخت درآمد داشتند توانسته‌اند تا درآمدهای خود را تحویل بگیرند و صحبت‌های کاربران مبنی بر بازگشت وجه تایید نمی‌شود. قرارداد پولیک اپلیکیشن با سیستم تبلیغاتی طرف قرارداد به طور ناگهانی دچار مشکل می‌شود این شرکت به منظور رفع این مشکل حالا با سیستم تبلیغ گوگل فعالیت خود را ادامه می‌دهد که البته در این سیستم نیز برای دریافت حق تبلیغات توسط یک شرکت ایرانی مشکلاتی وجود دارد.
گفتنی است؛ برخی کاربران پولیک که نسبت به شکایت از این اپلیکیشن اقدام کرده‌اند، دلیل خود برای شکایت را در شبکه‌های اجتماعی و پرتال‌های اینترنتی عدم پرداخت درآمدها و بازگشت درخواست پرداخت درآمدها را عنوان کردند که این مسئله با توجه به تعداد بالای نظرات کاربران نشان از وجود مشکلی جدی دارد که البته از سوی پولیک تایید نشد و این مشکل را موقتی دانستند و اعلام کردند با بحث جدید تبلیغات قرار است این مشکلات حل شود و کسب و کار پولیک با مجوزهای لازم بتواند به صورت شفاف فعالیت داشته باشد.


ای نماد مجوزی برای فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی استرمضانعلی صادق زاده رییس سازمان توسعه تجارت الکترونیک ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا درباره مجوزهای ضروروی برای فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی گفت: کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ‌ها برای فعالیت در فضای مجازی باید مجوزهایی را اخذ کنند که یکی از آن‌ها مجوز سازمان توسعه تجارت الکترونیکی با عنوان نماد اعتماد الکترونیکی یا ای نماد است که به منظور احراز هویت و صلاحیت صاحب کسب و کار باید اخذ شود تا کسب و کار بتواند از مزایای شبکه بانکی و غیره استفاده کند.


رییس سازمان توسعه تجارت الکترونیک ایران تاکید کرد: کسب و کارهایی که نیاز به استفاده از شبکه بانکی دارند باید مجوز بانک مرکزی را نیز داشته باشند و در صورتی که کسب و کاری قرار است تا در بحث صنفی فعالیت داشته باشد باید از صنف مربوط نیز مجوزهای لازم را دریافت کند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر