روز سبز سهامداران در وال استریت

معاملات وال استریت در پایان معاملات روز جاری پس از رسیدن به کمترین سطوح خود از ماه آوریل، بار دیگر صعودی شدند اما در عین حال شاخص های در بورس توکیو با افت مواجه شدند.
کد خبر : ۸۷۶۵۳
بورس خارجی

به گزارش ایبِنا، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۲ درصد افزایش و ثبت ۲۷۲۲.۹۹ واحد، بالاترین سطح ۵۰ روز اخیر خود را به ثبت رساند، شاخص " نزدک کامپوزیت" ۰.۴ درصد افزایش یافت و شاخص " روسل ۲۰۰۰" ۰.۷ درصد افزایش یافت.


در سایر مناطق جهان، به جز شاخص " استاکس ۶۰۰"  که در بر دارنده نماد ۶۰۰ شرکت بزرگ اروپایی است و کمتر از ۰.۱ درصد بالا رفت، شاخص " ام اس سی آی" بازارهای نوظهور با ۰.۵ درصد به پایین ترین سطح ۱۰ ماهه اخیر رسید و شاخص " ام اس سی آی" بورس های منطقه آسیا- اقیانوسیه با ۰.۱ درصد کاهش در کمترین سطح ۸ ماه اخیر خود قرار گرفت.


از سوی دیگر تشدید تنش های تجاری آمریکا با شرکای تجاری مهم این کشور، محدود تر شدن سرمایه‌گذاری چین در آمریکا و فشار آمریکا به متحدان این کشور برای توقف واردات نفت از ایران، سرمایه ها را به دارایی‌های امن تر چون اوراق وزارت خزانه داری سوق داد به گونه ای که بازدهی اوراق ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا به ۲.۸۸ درصد  رسید و بازده اوراق ۱۰ ساله آلمان ۰.۳۴ واحد افزایش یافت.


کارین پای- مدیر بخش سهام موسسه "فیدوکیاری تراست کمپانی اینترنشنال" گفت: مسائل تجاری در حال اثر گذاشتن بر روی بازار است، اما در عین حال معتقدیم بازار از استحکام کافی برای مقابله با چنین آثار منفی برخوردار است.


علی رغم برنامه آمریکا و اوپک برای افزایش تولید نفت، بهای نفت توقف ناپذیر ماند و هر بشکه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با ۳.۵ درصد افزایش به ۷۰.۴۸ دلار در هر بشکه رسید و نفت خام برنت دریای شمال با ۲.۳ درصد افزایش به ۷۶.۴۳ دلار در هر بشکه رسید. طلا برای تحویل در معاملات آتی نیز با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۲۶۰.۷۰ دلار در هر اونس رسید.


در بازار ارز نیز هر یورو با ۰.۱ درصد کاهش به ۱.۱۶۴۳ دلار، ین ژاپن با ۰.۳ درصد کاهش به ازای ۱۱۰.۱۰۸ ین با هر دلار مبادله شد و لیر ترکیه ۱.۳ درصد افزایش یافت تا هر دلار به ۴.۶۲۲ لیر برسد.


همچنین شاخص " نیک کی ۲۲۵" با ۰.۴۱ درصد کاهش (معادل ۹۰.۶۴ واحد) به ۲۲۲۵۱.۳۶ واحد رسید. شاخص " تاپیکس" نیز عملکردی مشابه داشت و با ۰.۳۱ درصد کاهش (معادل ۵.۳۵ واحد) به ۱۷۲۵.۷۲ واحد رسید. نمادهای تولید لاستیک، حمل و نقل دریایی و زمینی شاهد بیشترین کاهش ارزش بودند.


این کاهش در روزی اتفاق افتاد که کارگزاران بورس به دلیل تضعیف ین انتظار صعودی شدن شاخص‌ها را داشتند، اما ممنوعیت پیشنهادی آمریکا بر واردات نفت به شدت بر روند بازارها اثر گذاشت. دیروز یکی از مقامات ارشد آمریکایی گفته بود دولت این کشور از ژاپن و سایر متحدان خود خواهد خواست تا تاریخ چهارم نوامبر واردات نفت از ایران را متوقف کنند.


توشیکازو هوریچی- استراتژیست سهام در موسسه " ایوای کوزومو" گفت: ژاپن یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت از ایران است و افزایش در بهای نفت می‌توانند تاثیراتی بر سودآوری شرکت‌های ژاپنی داشته باشد.


نماد کشتیرانی ژاپن با کاهش ۲.۴ درصدی وخطوط هوایی ژاپن با ۱.۲ درصد کاهش در زمره زیانده‌ترین نمادها بود.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر