27 تير 1397 - 11:46
با اعلام بانک مرکزی:

تعداد شعب داخلی سیستم بانکی در پایان خرداد کاهش یافت

تعداد کل شعب داخل کشور شبکه بانکی در پایان خرداد ماه ۱۳۹۷ نسبت به پایان اسفند ماه ۱۳۹۶، ۰.۶ درصد کاهش یافت.
کد خبر : ۸۸۶۰۱
بانک سامان در قاب ایبِنا

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد کل شعب داخل کشور شبکه بانکی در پایان خرداد ماه ۱۳۹۷، به  ۲۰۵۹۸  شعبه ‌رسید. بر این اساس و در پایان خرداد ماه ۱۳۹۷، تعداد شعببانک های دولتی ۸۶۸۱ شعبه ( ۴۲.۱ درصد)، بانک های خصوصی شده ۶۴۶۱ شعبه ( ۳۱.۴ درصد) و بانک های خصوصی و موسسات اعتباری ۵۴۵۶ شعبه ( ۲۶.۵ درصد) است.


همچنین تعداد کل شعب ریالی ـ ارزی شبکه بانکی کشور بالغ بر ۳۷۸۷ شعبه، تعداد شعب شهری ۱۹۷۳۵ و شعب روستایی ۸۶۳ شعبه است. بر اساس این گزارش تعداد شعب خارج از کشور شبکه بانکی تعداد ۴۸ شعبه و تعداد باجه های بانکی کشور در پایان خرداد ماه ۱۳۹۷ تعداد ۲۲۷۴  باجه است و۲۱۳ شعبه بانکی نیز در مناطق آزاد تجاری قرار دارند.


بررسی تعداد شعب داخل کشور بانک ها و موسسات اعتباری  به تفکیک استانی در پایان خرداد ماه سال ۱۳۹۷ نیز نشان می دهد که استان‌های تهران، اصفــهان و خراسان رضوی به ‌ترتیب با ۴۰۴۹، ۱۴۳۱ و ۱۳۱۸ شعبه دارای بیشترین تعداد شعب هستند.


گزارش فصلی «اطلاعات تعداد شعب بانک ها  و موسسات اعتباری» توسط اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی تهیه و در آن تعداد شعب  بانک ها و موسسات اعتباری به تفکیک گروه های بانکی و استانی اعلام می شود.


برای مشاهده تعداد شعب بانک ها و موسسات اعتباری در پایان خرداد ماه سال ۹۷ اینجا را کلیک کنید.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر