تاکیدکرباسیان بر نقش بیمه در کاهش ریسک وگسترش چتر حمایتی از تولید

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر نقش صنعت بیمه در شرایط فعلی کشور به واسطه کاهش ریسک و گسترش چتر حمایتی بر سر تولید و مراودات اقتصادی تاکید کرد.
کد خبر : ۸۸۷۳۲
بیمه

به گزارش ایبِنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مسعود کرباسیان در مراسم تکریم و معارفه روسای کل سابق و جدید بیمه مرکزی ایران که با حضور معاونین وزیر و مدیران صنعت بیمه کشور برگزار شد، افزایش سهم بیمه های خصوصی در بازار بیمه کشور را از جمله موفقیت های بیمه مرکزی در سال های اخیر عنوان کرد.


وی با اشاره به تاکید رییس جمهوری مبنی بر افزایش سهم بیمه، به ویژه بیمه های عمر گفت: بیمه ها در شرایط سخت مخصوصا در بلایای طبیعی در کنار مردم هستند. وزیر اقتصاد تصریح کرد: در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه، بیمه ایران جزو دستگاه های خدمت رسانی بودند که با مدیریت بیمه مرکزی، در کوتاه ترین زمان در مناطق زلزله زده حضور یافتند و کار پرداخت خسارت را آغاز کردند.


کرباسیان با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و ارائه ۱۱ راهکار برای رفع مشکلات اقتصادی اظهار داشت: ستاد مقابله با تحریم با مسئولیت معاون اول رییس جمهوری، با برگزاری جلسات منظم و هفتگی، به دقت مسایل را رصد می کند.


وی با بیان اینکه بیمه مرکزی سکان بیمه کشور را در اختیار دارد، گفت: نقش بیمه ها در شرایط فعلی کشور به واسطه کاهش ریسک و گسترش چتر حمایتی بر سر تولید و مراودات اقتصادی در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.


وزیر اقتصاد در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات ارزنده عبدالناصر همتی، رییس کل سابق بیمه مرکزی ایران، به بیان اقدامات موثر وی در بیمه مرکزی ایران پرداخت. کرباسیان از طرح «سنهاب» بیمه مرکزی ایران (سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه)، به عنوان طرح اول IT کشور نام برد که در زمان مدیریت همتی در بیمه مرکزی اجرا شد.


این گزارش حاکی است، غلامرضا سلیمانی امیری رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سخنانی در این مراسم، ضمن تشریح برنامه های آتی خود در خصوص ساماندهی صنعت بیمه کشور اظهار داشت: صنعت بیمه کشور باید از حالت جزیره ای خود بیرون آمده و نقشی بیش از پیش در عرصه اقتصاد کشور بویژه بازار سرمایه ایفا کند.


بنا بر این گزارش، عبدالناصر همتی رییس کل سابق بیمه مرکزی جمهوری اسلامی نیز طی سخنانی در ادامه مراسم، با بیان اینکه کارهای خوبی در چند سال اخیر در صنعت بیمه کشور انجام شده است، تدوام و تکمیل برخی موضوعات مهم در حال اجرا از جمله «حاکمیت شرکتی»، «افزایش سرمایه» و «کفایت ذخایر» شرکت های بیمه ای را جزو مباحثی دانست که با به سرانجام رسیدن آنها، بیمه مرکزی، شرکت های بیمه و بیمه گذاران، همگی از آن منتفع می شوند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر