بانک مرکزی مالزی الزام حفظ دارایی به رینگیت را لغو کرد

بانک مرکزی مالزی اعلام کرد که ضرورت حفظ ۷۵ درصد از دارایی صادرکنندگان این کشور به رینگیت لغو خواهد شد.
کد خبر : ۹۰۰۵۴
بانک مرکزی مالزی

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، بانک مرکزی مالزی اعلام کرد که از این پس ضرورت تبدیل بیشتر درآمد صادرکنندگان این کشور به رینگیت برداشته می شود. قانون ضرورت تبدیل دارایی صادرکنندگان به رینگیت در سال ۲۰۱۶ میلادی در راستای شکوفایی تجارت بین المللی رینگیت معرفی شده بود.


بانک مرکزی مالزی همچنین به شرکت ها اجازه انعطاف پذیری بیشتری را برای بیمه کردن سرمایه ارزی خود از ضررهای احتمالی می دهد و به شرکت های غیر مقیم هم اجازه تجارت با مشتقات نرخ سود روز شمار بر پایه رینگیت را می دهد.  


در همین حال «نور شامسیاه ماهد یونس» رییس کل بانک مرکزی مالزی گفت: این اقدامات در راستای ایجاد انعطاف پذیری بیشتر در بحبوحه نوسان بازارها اتخاذ شده است. از آنجایی که بازارها به سمت نوسان بیشتر حرکت می کنند، در نتیجه شرکت ها و صادرکنندگان نیاز به انعطاف پذیری بیشتری در مدیریت دارایی های ارزی خود دارند.در سال جاری میلادی رینگیت به عنوان یکی از ارزهای قدرتمند در بازارهای نوظهور معرفی شد و در مقابل دلار آمریکا فقط ۱.۴ درصد روند نزولی به خود گرفت. همچنین در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی همزمان با کاهش ارزش رینگیت، بانک مرکزی مالزی از صادرکنندگان این کشور خواست تا ۲۵ درصد از درآمد خود را به ارزهای خارجی حفظ کنند و ۷۵ درصد آن به رینگیت باشد. این تصمیم در راستای توان قدرتمند کردن رینگیت و تشویق تجارت داخلی با استفاده از رینگیت بود.برچسب ها: ارز دلار مالزی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر