10 مهر 1397 - 10:22
تاجگردون:

روند کاهش نرخ ارز ادامه می‌یابد

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: باید روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد تا به یک میانگین مناسب دست یابد و صرافی‌ها و بانک ها برای کنترل بازار به بانک مرکزی کمک می‌کنند.
کد خبر : ۹۲۰۹۰
دلار

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، غلامرضا تاجگردون با اشاره به روند کاهشی نرخ ارز، گفت: مقرر شده بانک مرکزی براساس اختیارات واگذار شده مداخله بیشتری در بازار ارز کند، چراکه پیش از این بانک مرکزی در خصوص ارز و ذخایر ارزی ملاحظاتی داشت.


رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای، با بیان اینکه اختیارات لازم به بانک مرکزی برای اینکه به عملیات های جدید پولی ورود کند تفویض شده است، افزود: پیش بینی می شود که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و بانک مرکزی بتواند به خوبی بازار را مدیریت کند روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد تا به یک میانگین مناسب دست یابد.


صرافی‌ها و بانک‌ها برای کنترل بازار به بانک مرکزی کمک می‌کنند


وی ادامه داد: رسیدن نرخ ارز به رقم مناسب کمی زمان می برد، چراکه پرشی در بازار ارز اتفاق افتاده که باید تزریقاتی در آن انجام شود. نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با تصمیمات اتخاذ شده اخیر شاهد کاهش نرخ ارز در کشور خواهیم بود، تصریح کرد: یکی از ابزارهای بانک مرکزی، صرافی ها و بانک ها هستند و بانک مرکزی صرافی های مطمئن و بانک هایی که فعالیت ارزی را انجام می دهند را وارد کرده تا در بازار به بانک مرکزی کمک کنند.


برچسب ها: نرخ ارز قیمت دلار
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر