11 مهر 1397 - 12:42
واعظی مطرح کرد؛

کاهش نرخ ارز ادامه دارد/ نظر دولت ارقام پایین‌تر است

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اختیارات خوبی که شورای عالی هماهنگی اقتصادی به بانک مرکزی داد تاکید کرد که روند کاهشی قیمت ارز در بازار ادامه خواهد داشت.
کد خبر : ۹۲۱۷۸
محمود واعظی وزیر ارتباطات

به گزارش خبرنگار ایبِنا، محمود واعظی ظهر امروز (چهارشنبه) و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت تلاش بسیار زیادی را انجام داده و برنامه ریزی می کند تا بازار ارز و کالا ساماندهی شود.


وی با اشاره به اختیاراتی که در جلسه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی به بانک مرکزی داده شد، افزود: با همکاری سایر دستگاه ها و سیاست های بانک مرکزی برای تسهیل واردات ارز و طلا به کشور، بازار تاثیر پذیرفت و در تلاش هستیم تا بازار به روال عادی خود بازگردد. رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: اینکه عده ای دلال از مردم بخواهند تا ارز خود را در بازار بفروشند یا بخرند یا نگهدارند، درست نیست زیرا بازار صرفا باید براساس عرضه و تقاضا تنظیم شود.


واعظی با تاکید بر اینکه براساس نظر دولت، قیمت ارز قیمت موجود در بازار نیست، گفت: اعتقاد داریم قیمت ارز باید از رقم موجود نیز پایین تر بیاید. وی به مردم پیشنهاد کرد تا به جای سرمایه گذاری در بازار ریسک پذیر ارز در بازارهای با ثبات و بخش های ماندگار اقتصادی سرمایه گذاری کنند.


رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند که بازار فیزیکی ارز بازار کوچکی با حجم یک تا یک و نیم درصد از معاملات است و با یک مداخله، قیمت ها بالا یا پایین خواهد رفت؛ کسی که در این بازار متضرر می شود مردم هستند و کسی که سود می برد تنها دلالان هستند. واعظی ادامه داد: تلاش دولت براین است که بازار را کنترل کند تا روند کاهشی که از روز شنبه هفته جاری آغاز شده، ادامه پیدا کند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر