27 آذر 1397 - 15:20
وزیر راه تاکید کرد؛

تسریع در انعقاد قراردادهای توسعه ناوگان ریلی

وزیر راه و شهرسازی گفت: باید هرچه سریع‌تر قراردادهای توسعه ناوگان منعقد شود و بتوانیم منابعی که در قانون پیش‌بینی شده به تولید کنندگان و خریداران تخصیص دهیم.
کد خبر : ۹۴۸۲۶
محمد اسلامی

به گزارش خبرنگار ایبِنا، محمد اسلامی در مراسم هفته حمل و نقل اظهار داشت: باید ماهیت نگاه را به کسب و کار به گونه‌ای تغییر دهیم که استقبال بخش خصوصی و جذابیت صنعت حمل و نقل ریلی برای سرمایه‌گذاری افزایش یابد.


وی با بیان اینکه باید به لحاظ مقررات‌گذاری به گونه‌ای رفتار کنیم که این بخش برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد، گفت: اگر نتوانیم به بخش خصوصی سرویس مناسب را ارائه دهیم سرخوردگی ایجاد می‌کند بنابراین باید با توسعه زیرساخت‌ها ظرفیت ارائه خدمات و سهم ریل در جابه‌جایی بار و مسافر را افزایش دهیم.


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در سال گذشته با پیری ناوگان و همچنین کاهش ظرفیت تولید مواجه شدیم، تصریح کرد: از منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از این ظرفیت‌ها منابع پیش‌بینی شده که باید از این منابع برای توسعه صنعت و بهره‌برداری استفاده کنیم.
وی افزود: باید هرچه سریع‌تر قراردادهای توسعه ناوگان منعقد شود و بتوانیم منابعی که در قانون پیش‌بینی شده به تولید کنندگان و خریداران تخصیص دهیم.
اسلامی خاطرنشان کرد: کشور ما در موقعیت استراتژیکی قرار دارد و ظرفیت ترانزیت بالایی در انتظار ما بوده است اما دشمنان تمام توان خود را برای اخلال در استفاده از این ظرفیت به کار گرفته‌اند تا ما را از مزایای ترانزیت محروم کنند اما همه این مسایل دلیل نمی‌شود که ما اجازه دهیم این امکان پیش از این از دست برود و کشور را از این ظرفیت اقتصادی ارزشمند محروم کنیم.
وی در پایان افزود: جلساتی را با فعالین حوزه برگزار خواهیم کرد و بخش خصوصی باید در همه تصمیم‌گیری‌ها و بخش‌ها حضور داشته باشد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر