07 ارديبهشت 1398 - 13:06
فرابورس با انتشار اطلاعیه رسمی اعلام کرد:

جزییات فروش سهام بانک‌های ادغامی

فرابورس با انتشار اطلاعیه رسمی جزییات ثبت سفارش فروش سهام چهار بانک ادغامی در نمادهای «وکوثر۱»، «ومهر۱»، «حکمت۱»، «وقوام۱» را برای روز جاری اعلام کرد.
کد خبر : ۹۹۳۰۷
ادغام بانک ها

به گزارش خبرنگار ایبِنا، ناظر بازار فرابورس با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: در راستای اجرای طرح ادغام بانک ها و موسسه اعتباری معاملات در نماد های تعیین شده برای اشخاص حقیقی بر اساس سفارش های فروش وارد شده در سامانه معاملات و با قیمت ثابت ۱۰۰۰ ریال در نماد های «وکوثر۱»، «ومهر۱»، «حکمت۱»، «وقوام۱» امروز شنبه ۷ اردیبهشت ۹۷ به صورت معامله خارج از جلسه رسمی معاملاتی ثبت می شود.


همچنین این گزارش می افزاید: فرابورس با صدور یک اطلاعیه مرتبط دیگر که بهنام محسنی معاون بازارهای خارج از بورس و افسانه اروجی معاون بازار فرابورس آن را امضا کرده اند، اعلام کرد با توجه به مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه)، در خصوص چارچوب ادغام بانک ها و موسسات اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، سهامداران باید همه اطلاعات و شرایط منتشره در کدال تصمیم گیری خود مدنظر قرار دهند.


بر این اساس، آن دسته از سهامدارانی که قصد فروش سهام خود در این مرحله را دارند به شعب کارگزاران عضوفرابورس در سراسر کشور مراجعه و نسبت به تکمیل و ارائه تقاضای فروش سهام خود به همراه تعهدنامه مربوطه اقدام کنند.


افزون بر این شرایط ارائه تقاضاهای فروش به این صورت است که دوره اخذ سفارش توسط کارگزاران عضو از روز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۸ تا روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۸ است و زمان بازگشایی نماد معاملاتی برای ورود سفارش در سامانه معاملاتی و انجام معامله بر اساس پیام ناظر بازار متعاقبا اعلام می شود.


در عین حال اعتبار زمانی تقاضاهای فروش باید بدون محدودیت زمانی «Good Till Cancel»، تقاضای فروش برای سهامداران حقیقی باید صرفا بر اساس قیمت ۱۰۰۰ ریال، تقاضای فروش فروش برای سهامداران حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح باید صرفا بر اساس قیمت پایانی سهام در زمان توقف نماد معاملاتی مربوطه باشد.


از سویی دیگر دوره زمانی ورود سفارش های فروش پس از بازگشایی نماد معاملاتی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ در تمامی جلسات رسمی معاملاتی امکان پذیر است و معاملات بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در قالب معامله خارج از جلسه رسمی معاملات انجام می شود.


در ادامه این اطلاعیه آمده است که انجام معاملات معاف از کارمزد نقل و انتقال «به استثنا کامزد شرکت های کارگزاری» و کارمزد مرروبط به کارگزار فروشنده توسط واحدهای ادغام شونده پرداخت می شود.


متن اطلاعیه فرابورسارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر