10 ارديبهشت 1398 - 10:01

رکورد تازه در وال استریت

شاخص‌های بورسی آمریکا با افزایش نشانه‌های مثبت از تداوم روند رو به رشد اقتصاد این کشور وارد محدوده‌های جدیدی شدند.
کد خبر : ۹۹۴۱۷
وال استریت

به گزارش ایبِنا به نقل از آسوشیتد پرس، با صعود چشمگیر نمادهای بانکی به دلیل انتشار صورت‌های پر سود حاصل از فعالیت در بازار وام‌های رهنی مسکن، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۱ درصد افزایش در سطح ۲۹۴۳.۰۳ واحدی بسته شد.


بر اساس این گزارش، شاخص "داو جونز ایداستریال اوریج" با صعود مشابه ۰.۱ درصدی خود را به سطح ۲۶ هزار و ۵۵۴.۳۹ واحدی رساند و شاخص " نزدک کامپوزیت" با افزایش ۰.۲ درصدی در سطح ۸۱۶۱.۸۵ واحد بسته شد.


در هفته‌های اخیر سرعت حرکت رو به جلوی شاخص‌های بورسی نیویورک کاهش پیدا کرده است اما تداوم این روند به دلیل سودآوری خوب شرکت‌ها و آمارهای مثبت از فضای کلان اقتصاد آمریکا باعث شده است تا رکوردهای بورسی جابجا شوند.


در عین حال،  نیت توفت، مدیر سبد دارایی در مؤسسه " منولایف است منیجمنت" گفت: فکر می‌کنم این که شاهد روزهای نزولی و صعودی باشیم حاکی از سلامت شاخص‌ها است.


یکی از اتفاقاتی که به صعود شاخص‌های بورسی آمریکا کمک زیادی کرد، اظهار نظر کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول مبنی بر شانس بالای چین و آمریکا برای رسیدن به یک توافق تجاری و خاتمه دادن به جنگ تعرفه‌ها بود. شرکت‌های آمریکایی نیز صورت‌های سود و زیان فصل نخست خود را منتشر کردند که مطابق با تحلیل کارشناسان حاکی از سودآوری‌های بالا بود.


شاخص اس اند پی ۵۰۰ از ابتدای امسال تاکنون ۱۷.۴ درصد بالا رفته است که در مقایسه با کاهش ۲۰.۴ درصدی سال گذشته آن حاکی از رویکردی کاملاً متفاوت است.


وزارت بازرگانی آمریکا در گزارش جدید خود از افزایش ۰.۹ درصدی مخارج مصرف کنندگان این کشور خبر داده است که بیشترین افزایش در طول یک دهه اخیر محسوب می‌شود. تورم پایین در این کشور نیز باعث شده است تا بانک مرکزی دست بازتری برای دست نگه داشتن از برنامه خود در افزایش نرخ بهره داشته باشد.


در بازار اوراق، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا به ۲.۵۲ درصد رسید.ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر