19 ارديبهشت 1398 - 17:08

سرقت ٤٠ میلیون دلاری بیت کوین توسط هکرها

صرافی رمزارز «بایننس» از یک رخنه امنیتی بزرگ خبر داده که طی آن هکرهای ناشناس هفت هزار بیت کوین با ارزشی معادل ۴۰ میلیون دلار را به سرقت برده اند.
کد خبر : ۹۹۷۷۲
بیت کوین

به گزارش ایبنا به نقل از بلومبرگ، چانگپنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل این صرافی در یک بیانیه مطبوعاتی گفته است: هکرها به تعداد زیادی از کدهای 2FA، کلیدهای API کاربران و احتمالا اطلاعات دیگری دسترسی پیدا کرده اند. 


وی گفت: مهاجمان در این نفوذ از تکنیک های مختلفی از جمله فیشینگ، ویروس و حملات دیگر استفاده کرده اند که در حال شناسایی آنها هستیم.


با این حال عواقب این نفوذ به سرقت هفت هزار بیت کوین ختم نمی شود و به گفته ژائو احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن حساب های شناسایی نشده دیگر هم وجود دارد. 


نکته مهم این است که هکرها این تعداد بیت کوین را در یک تراکنش جابجا کرده‌اند. آنها با صبر کافی اقدامات هماهنگی را در بهترین زمان روی حساب‌های کاربری مجزا صورت داده‌اند و تراکنش نهایی هم به گونه‌ای سازماندهی شده که از سد معیارهای امنیتی بایننس عبور کند.


تنها چند ساعت پیش از انتشار خبر مربوط به هک، ژائو در توییتر خود از احتمال تغییراتی در حساب های کاربران به خاطر امور مربوط به نگهداری و پشتیبانی سرور خبر داده بود. وی تاکید کرده بود که این تغییرات پس از چند ساعت به حالت عادی برخواهند گشت و نیازی به نگرانی وجود ندارد.


بایننس برای بررسی ابعاد این سرقت تا یک هفته امکان واریز و برداشت را غیرفعال کرده اما متعهد شده که تمامی زیان کاربران را پوشش خواهد داد. 


هربار که یکی از صرافی های شناخته شده رمزارز، کیف پول ها یا کل سیستم مورد هجوم مجرمان سایبری قرار می‌گیرد، بهای این ارزها نیز با کاهش چشمگیر مواجه می شود. حمله ای که قبلا همین صرافی را هدف قرار داده بود، در چند دقیقه به کاهش ۱۰.۸ درصدی بهای رمزارزها منجر شد.


برچسب ها: بیت کوین هکرها
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر