99

زمینه‌های همکاری مشترک بازار سرمایه ایران و سوریه در دیدار اعضای کمیسیون اوراق بهادار سوریه از فرابورس بررسی شد.

به گزارش ایبِنا در نشست مشترک فرابورس ایران و کمیسیون اوراق بهادار سوریه، عابد فضلیه رییس این کمیسیون با ابراز امیدواری نسبت به شکل‌گیری و تداوم ارتباطات دوطرفه میان بازار سرمایه ایران و سوریه، گفت: انتظار می‌رود همکاری‌های گسترده‌ای به ویژه در زمینه بورس داشته باشیم و تعاملات دوسویه به پیشبرد منافع اقتصادی و بازرگانی برای طرفین رخ بدهد.

 اعضای کمیسیون اوراق بهادار سوریه که با دعوت فرابورس ایران به منظور ایجاد زمینه‌های همکاری بازارهای سرمایه سوریه و ایران به تهران آمده بودند، امروز هفتم مردادماه طی دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارکان و برخی از نهادهای بازار سرمایه اعم از بورس تهران، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، کارگزاری مفید و در نهایت در دیدار با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در جریان نحوه معاملات، سازوکارها و فرایندهای مختلف دادوستدی در بورس‌های کشور قرار گرفتند.

همچنین در آغاز بازدید این هیات سوری از ارکان مختلف بازار سرمایه کشور، زنگ معاملات در تالار معاملاتی بورس تهران به صدا در آمد. رییس و اعضای کمیسیون اوراق بهادار سوریه در ادامه طی بازدید از فرابورس ایران با زیرساخت‌های معاملاتی اعم از فرایندهای عملیات و نظارت بازار فرابورس آشنا شدند و در نشستی که به میزبانی فرابورس برگزار شد، برنامه‌های شرکت‌های مدیریت فناوری بورس، بورس کالا، بورس انرژی و فرابورس ایران در زمینه همکاری با بازار سرمایه سوریه توسط مدیران این ارکان برای هیات سوری تشریح شد.

در بخش دیگری از این نشست در خصوص انواع خدمات تخصصی، فنی و مشاوره‌ای در زمینه‌های مختلف پردازش داده‌ها و اطلاعات مالی و اقتصادی که شرکت مدیریت فناوری بورس در بازار سرمایه ارائه می‌کند، توضیحاتی ارائه شد. از سوی دیگر، صنعت تامین سرمایه در ایران و خدمات متنوع این شرکت‌ها اعم از فعالیت‌های کارگزاری، معامله‌گری، بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره‌نویسی، تعهد پذیره‌نویسی، افزایش سرمایه و... نیز توسط مدیران شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این نشست، پیش‌نیازها و زمینه‌های همکاری‌ مشترک بورس سوریه و بازار سرمایه کشور تحلیل و ارزیابی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =