بانک پارسیان

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه عراق بازاری مطمئن است، گفت: بانک پارسیان مجوز ایجاد ۷ شعبه را در عراق دریافت کرده و سرمایه شعبه به ۵۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، کوروش پرویزیان بعدازظهر امروز (شنبه) و در نشست تامین مالی صادرات که توسط اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق برگزار شده بود، گفت: عراق یک بازار مطمئن به لحاظ برآوردهای مختلف است.

وی با اشاره به محدودیت های ظالمانه ایجاد شده بر نظام بانکی ایران افزود: بانک پارسیان هم درحوزه بانکی و هم در حوزه های مرتبط به آن از جمله نظام های پرداخت و پرداخت های خُرد تمام زیرساخت های لازم را برای زوار ایرانی در عراق آماده کرده است.

پرویزیان اعلام کرد که بانک پارسیان مجوز ایجاد ٧ شعبه را در عراق گرفته و سرمایه شعبه را به ٥٠ میلیون دلار افزایش داده ایم. مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه دو شعبه این بانک در عراق ایجاد شده، ادامه داد که اگر محدودیت ها و شرایط اجازه دهد، ۵ شعبه دیگر را نیز به زودی راه اندازی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما نه تنها سرمایه شعبه، بلکه سرمایه بانک پارسیان را نیز افزایش دادیم تا بتوانیم ریسک های بزرگ تر را نیز پوشش دهیم؛ هرچند که در حال حاضر نیز ریسک های بزرگ را از شعبه به ستاد بانک منتقل می کنیم.

وی خاطرنشان کرد که ضمانت های صادراتی را ازشعبات بانک پارسیان به ستاد انتقال می دهیم و متناسب با سرمایه، خطوط اعتباری در اختیار صادرکنندگان قرار می دهیم. رییس کانون بانک های خصوصی همچنین اعلام کرد که آمادگی داریم تا با ترکیب منابع بانک های شریک و همراه، کنسرسیومی برای تامین مالی پروژه های صادراتی تا سقفی که بانک مرکزی اجازه دهد، انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ٣ زیرساخت برای صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به عراق نیاز داریم، اظهار داشت: اولین زیرساخت لازم پوشش بیمه ای توسط صندوق ضمانت صادرات و همچنین بیمه های تجاری است.

پرویزیان اظهار داشت: قراردادی را با صندوق ضمانت صادرات منعقد کرده و نیروهای خودمان را آموزش داده ایم و مسئول مستقیم برای حوزه صندوق ضمانت صادرات در بانک پارسیان تعیین کرده ایم.

وی با بیان اینکه قراردادی با صندوق توسعه ملی در زمینه سپرده های ارزی و ریالی منعقد کرده ایم، گفت: اگر تحریم اخیر نبود، شاید می توانستیم حرکت های خوبی در حوزه عراق انجام دهیم.

مدیرعامل بانک پارسیان افزود: پیشنهادی را به هیات امنای صندوق توسعه ملی دادیم که تصویب شد و براساس آن نرخ ارز تامین صادرات در حوزه تامین مالی صادرات رقابتی شود.

پرویزیان توضیح داد که براین اساس، نرخ های صادراتی کشورهای مختلف صرف نظر از نرخ برابری با ارز ملی، امکان انعطاف داشته باشند.

وی با بیان اینکه ٥ هزار میلیارد ریال برای تامین مالی صادرات در بانک صادرات در نظر گرفته ایم، افزود: به هر فردی که به عنوان صادرکننده در بانک توسعه صادرات ثبت شده باشد، تسهیلات با نرخ سود یک درصد کمتر می دهیم.

پرویزیان توضیح داد با وجود اقدامات و توافقات خوب بانک مرکزی با بانک مرکزی عراق، ساختار نظام بانکی این کشور از زمان حمله آمریکا به این کشور با توافق قدرت های بزرگ است و ما نیز باید به روش هایی عمل کنیم که متناسب با محدودیت های آن باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =