اتاق بازرگانی

در دهمین جلسه کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران پیرامون تضامین قراردادهای حوزه انرژی در بستر بیمه‌های اتکایی بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش ایبِنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران، به بررسی مساله فرصت‌ها و چالش‌های بلاکچین در حوزه انرژی پرداختند. رئیس این کمیسیون نیز اعلام کرد که حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی کوچک به بیش از ۱۲۴ هزار میلیارد ریال رسیده است.

در ابتدای این جلسه رییس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران به بیان برخی اخبار و اتفاقات مهم حوزه انرژی پرداخت و گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که تولید نفت اوپک در ماه اکتبر روزانه ۲۹ میلیون و ۵۹۰ هزار بشکه رسیده که نسبت به ماه سپتامبر، ۶۵۰ هزار بشکه افزایش داشته است.

رضا پدیدار همچنین با استناد به گزارش‌های بین‌المللی، با بیان اینکه تولید نفت آمریکا رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده و به ۱۲.۴ میلیون بشکه در روز رسیده است، گفت: تولید نفت ایالات متحده آمریکا ۶۰۰ هزار بشکه نسبت به ماه قبل میلادی افزایش داشته است.

وی در عین حال تصریح کرد که تولید نفت خام روسیه در ماه اکتبر امسال به ۱۱ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در روز رسیده که در مقایسه با ماه قبل از آن (سپتامبر) اندکی کاهش داشته است. رییس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران سپس افزود: بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، تقاضا برای نفت خام در سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۱.۲ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

پدیدار در ادامه به برخی اخبار حوزه صنعت برق نیز اشاره کرد و با بیان اینکه به گفته مسئولان توانیر، تا سال ۱۴۰۰ در حدود ۳ هزار مگاوات نیروگاه کشور بازنشسته می‌شود، افزود: وزیر نیرو در نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق اعلام کرد که ۲۳۵۰ نیروگاه خورشیدی در کشور در حال احداث است و تاکنون نیز ۳۵۵۸ نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک در کشور نصب شده و حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از ۱۲۴ هزار میلیارد ریال رسیده است.

در ادامه این جلسه، غنی‌زاده، رییس کمیته تضامین صنعت احداث انرژی، طی گزارشی به تشریح ابزارهای نوین بیمه‌ای برای پوشش قراردادهای طرح‌های زیربنایی پرداخت. وی در گزارش تشریحی خود، با تاکید بر اینکه طرح‌ها و پروژه‌ها باید به بخش‌خصوصی واگذار و از این بخش نیز تضامین گرفته شود، پیشنهاد ایجاد هلدینگ مشورتی را مطرح کرد.

همچنین در ادامه این جلسه، موضوع ظرفیت‌های صنعت بلاک‌چین در صنعت انرژی و محیط‌زیست توسط مدیر توسعه کسب‌وکار شرکت ایران ارقام به بحث گذاشته شد و فعالان اقتصادی حاضر در این نشست پیرامون آن به گفت‌وگو نشستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =