علی صحرائی

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: در راستای کمک به فرایندهای صندوق‌های بازار گردانی، اصلاح دستورالعمل‌های مربوطه در جریان است.

به گزارش ایبِنا، علی صحرائی در چهارمین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری، که با حضورنایب رییس هیات مدیره، معاونین و مدیران بورس اوراق بهادار تهران و مدیران نظارت بر نهادهای مالی و نظارت بر بازار سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، ضمن حمایت از صندوق های سرمایه گذاری و اعطاء امتیازات تشویقی از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار؛ بر فعالیت و توجه صندوق های سرمایه گذاری بر روی ابزارهای مختلف به ویژه فروش تعهدی، اوراق اختیار معامله و قراردادهای آتی مشارکت تاکید کرد.

تسریع در اخذ مجوز بازار گردانی

در این جلسه مدیر عامل بورس تهران بر تسریع در اخذ مجوز بازار گردانی تاکید و خاطرنشان کرد:  به منظور کاهش زمان و بروکراسی فرایند های اداری اعطای مجوزهای لازم به نهادهای فعال در بازار سرمایه، نظیر صندوق های سرمایه گذاری بازار گردانی و در راستای کمک به فرایند های صندوق های بازار گردانی اصلاح دستور العمل های مربوطه در جریان است.

سخنگوی بورس تهران در ادامه این جلسه پیشنهاد تشکیل کمیته ای از مدیران صندوق های سرمایه گذاری و معاون بازار بورس تهران را مطرح کرد و اظهارداشت: این کمیته برای بررسی مشکلات صندوق ها و مقررات زدایی و تسهیل فرایندهای اعطای مجوز تشکیل شود.

تنوع بخشی به پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری

همچنین در این جلسه بر لزوم افزایش سطح آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ابزارهای بازار سهام و تنوع بخشی به پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری، تشکیل کمیته های تخصصی و نقش آفرینی بیشتر صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین سرمایه در توسعه بازار و بازار سازی و بازار گردانی به منظور ایجاد ثبات در بازار سرمایه تاکید گردید.

گفتنی است، در این جلسه نکات و مسائل متعددی در خصوص فعالیت صندوق سرمایه گذاری و محدودیت های موجود در قوانین و مقررات و رویه های جاری اعطاء مجوزها مطرح شد که مدیران نظارت بر بورس ها و نظارت بر نهادهای مالی سازمان به آنها پاسخ دادند.

لازم به ذکر است این جلسه که به منظور مشارکت فعال و هم اندیشی در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به فعالیت های صندوق های سرمایه گذاری و تمرکز بر نقش و سهم قابل ملاحظه صندوق های مذکور از معاملات اوراق بهادار تشکیل شده بود، موضوعات متنوعی از طرف فعالان و مدیران عامل شرکت های حاضر در جلسه مطرح شد و پیشنهادهایی در رابطه با لزوم فرهنگ سازی و آموزش سهامداران جهت سهامداری بلندمدت و سرمایه گذاری در ابزارهای مالی، سرعت بخشی در روند اعطای مجوزهای صادره مورد نیاز صندوق های سرمایه گذاری، رفع محدودیت های قوانین و مقررات جهت حمایت از فعالیت گسترده صندوق ها در بازار و تسهیل فرآیند اعطای مجوزبازارگردانی صندوق های سرمایه گذاری مطرح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =