حسین مهری

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن گفت:اجرای طرح کاغذسبزخوزستان اقدامی مؤثر برای جلوگیری از خروج ارز از کشور و صیانت ازمحیط زیست وسبب ایجاداشغال پایدار در منطقه کمتربرخوردار استان خوزستان خواهد شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، دکتر حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: اجرای طرح کاغذ سبز خوزستان اقدامی مؤثر  برای جلوگیری از خروج ارز از کشور و صیانت از محیط زیست است و سبب ایجاد اشغال پایدار در منطقه کمتر برخوردار استان خوزستان خواهد شد.

وی در حاشیه مراسم امضای موافقتنامه تاسیس کارخانه کاغذ سبز خوزستان ضمن بیان این مطلب افزود : میزان سرمایه گذاری در این طرح بالغ بر ۴۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو می باشد که به صورت سندیکایی با مشارکت این بانک و بانک‌های پارسیان، ملی و سپه تامین می شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن اظهار داشت: این بانک طرح های بزرگ و زیربنایی صنعتی را در کشور تأمین مالی کرده و از این طریق نقش مؤثری در رونق تولید و توسعه اقتصادی کشور ایفا کرده است.

وی با تأکید بر وظیفه ملی بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی - توسعه ای بیان داشت: اجرای طرح کاغذ خوزستان که به منظور تولید کاغذ از باگاس (تفاله نیشکر) ایجاد می گردد، ارزش افزوده بالایی ایجاد کرده و از خروج سالانه ۲۰۰ میلیون دلار ارز جلوگیری خواهد کرد و برای ۴۶۴ نفر بصورت مستقیم و ۲ هزار نفر بصورت غیر مستقیم در منطقه کمتر برخوردار شادگان، اشتغال پایدار ایجاد می کند.

گفتنی است بر اساس این موافقتنامه، ظرف مدت سه سال در منطقه شادگان استان خوزستان، کارخانه استحصال کاغذ با توان تولید سالانه ۲۴۰ هزار تن کاغذ ایجاد می‌شود؛ تولیدات این کارخانه، ۳۸ درصد کاغذ مورد نیاز سالانه کشور را تامین خواهد کرد و قرار است تا سه سال آینده تولیدات این کارخانه به بازار کاغذ که در سال‌های اخیر به دلیل نوسانات شدید ارز دچار اختلال شده است، عرضه شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =