شعبه زنجان

در حوزه های مختلف اعم از ارایه تسهیلات ارزی و ریالی،ضمانت نامه های ارزی،تامین مالی صادرات، درشرایط فعلی توان خودرابرتامین منابع موردنیاز بخش تولید در قالب اعطای سرمایه در گردش، متمرکز کرده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران،‌ وی در ادامه به عملکرد شعبه اگزیم بانک ایران در زنجان اشاره کرد و گفت: این شعبه تا پایان آذرماه سال جاری بالغ بر ۱۸ میلیون دلار حواله جات ارزی صادره و ۲ میلیون دلار حوالجات ارزی وارده انجام داده و در همین محدوده زمانی ۷۵ میلیارد ریال گشایش اعتبار اسنادی داخلی و۱ هزار و۱۳ میلیارد ریال به مشتریان صادراتی خود، تسهیلات پرداخت کرده است.

به گفته کامیابی مهمترین کالاهای صادراتی استان زنجان شمش روی، شمش مس، ترانسفورماتور، شمش سرب ، مویز و محصولات لبنی است که عمده مقاصد صادراتی محصولات فوق، کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان، آذربایجان، ترکمنستان، ایتالیا، روسیه وآلمان است.

رئیس شعبه زنجان بانک توسعه صادرات ایران در ادامه به مقایسه آماری صادرات استان زنجان طی سالهای ۹۷-۱۳۹۵ و ۸ ماهه ۹۸ پرداخت و گفت: در سال ۱۳۹۵، استان زنجان ۱۸۵ میلیون دلار صادرات داشته که در سال بعد این رقم به ۳۲۹ میلیون دلار رسیده است و در سال ۹۷ به دلیل آغاز تحریم های آمریکا، صادرات استان به ۲۷۱ میلیون دلار رسید.

کامیابی گفت: بر اساس آمار منتشر شده از گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات استان در هفت ماهه اول سال جاری ۱۴۳ میلیون دلار بوده است. به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز مهمترین کالای وارداتی استان زنجان، خاک روی، ماشین آلات و قطعات، مصنوعات پلاستیکی، فیلم پلی اتیلن، ورق هسته، روغن ترانسفورماتور، کاغذ کرافت، کاغذ سیگار ، آخال و خرده ریز بازیافتی از مقوا و کاغذ، تنظیم کننده ولتاژ و اجزاء و قطعات واگن بوده که از مبادی صادراتی چون ترکیه، هند، آلمان، چین، ایتالیا، سوئد، فرانسه، بلژیک، سوئیس، امارات متحده عربی و کره جنوبی وارد می شود؛ لازم به ذکر است واردات استان زنجان در هشت ماهه اول سال جاری ۲۰۱ میلیون دلار بوده است.

رییس شعبه بانک توسعه صادرات استان زنجان با اشاره به اینکه هدف از نشست‌های تخصصی معرفی خدمات این بانک، برداشتن موانع از مسیر حرکت صادرکنندگان و بهبود روند صادرات کشور است، گفت: بانک توسعه صادرات از سال ۷۲ تاسیس و شعبه استان زنجان از سال ۷۵ شروع به فعالیت کرده است و در این مدت تلاش خود را برای ارائه تسهیلات و خدمات مورد نیاز صادرکنندگان و تولیدکنندگان صادرات محور استان به کار بسته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =