99

آمار منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران مشخص کرد که ۶ بانک در میان ۵۰ شرکت فعال تر بورس در دوره سه ماه سوم سال ۹۸ وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده ۵۰ شرکت فعال تر بورس برای سه ماه سوم سال ۹۸ بر اساس «نقدشوندگی، میزان داد و ستد سهام و ...» اعلام شدند. بر اساس این گزارش ۶ بانک «ملت، تجارت، پاسارگاد، صادرات، اقتصادنوین و پارسیان» در فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بازار سهام قرار دارند.

جزییات این فهرست منتشر شده حاکی از آن است که در میان ۵۰ شرکت برتر بورس، بانک ملت جایگاه چهارم، بانک تجارت در جایگاه بیست و یکم، بانک پاسارگاد در جایگاه بیست و چهارم ، بانک صادرات در جایگاه بیست و پنجم، بانک اقتصادنوین در جایگاه بیست وهشتم و بانک پارسیان در جایگاه چهل و یکم را به دست آورده اند.

 لازم به ذکر است : بورس تهران طبق دوره های سه ماهه اقدام به انتشار ۵۰ شرکت فعال تر بر اساس نقدشوندگی و میزان داد و ستد سهام (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب داد و ستد سهام (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) می کند که در تازه ترین این لیست بانک ها نیز سهم قابل توجه ای را به خودشان اختصاص داده اند.

//////////////

گزارش از هادی مومنی

فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =