فرابورس

چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ پذیره‌نویسی اوراق صکوک منفعت دولت به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در فرابورس ایران انجام خواهد شد.

به گزارش ایبِنا، شمشمین سری از پذیره‌نویسی اوراق صکوک منفعت دولت، چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه ۹۸ در فرابورس انجام خواهد شد. پذیره‌نویسی این سری از اوراق منفعت در ۴ نماد «افاد۷۱»، «افاد۷۲»، «افاد۷۳» و «افاد۷۴» انجام می‌شود و ارزش مجموع این اوراق ۱۰۰ هزار میلیارد ریال خواهد بود، ضمن آنکه ارزش هر ورقه منفعت در این سری پذیره‌نویسی، یک میلیون ریال است.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس، انتشار این اوراق بنا به درخواست وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان بانی بوده و شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم (با مسئولیت محدود(به عنوان ناشر آن اعلام شده است.

موضوع انتشار اوراق یاد شده تامین مالی دولت و دوره سررسید آن ۴۲ ماهه است. بر اساس اطلاعیه منتشر شده، پرداخت سود این اوراق دوره‌های ۶ ماهه خواهد بود و سود درنظر گرفته شده برای آن ۱۸ درصد سالیانه تعیین شده است.

لازم به ذکر است که این صکوک منفعت دولتی فاقد بازارگردان بوده اما خزانه‌داری کل کشور نقش متعهد تسویه اصل و فرع آن خواهد بود. همچنین حداقل حجم هر سفارش ۱۰۰ ورقه است و امکان خرید از طریق تمام کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران امکان‌پذیر خواهد بود.

به اعتقاد اقتصاددانان انتشار اوراق بدهی دولتی زمینه جذب منابع مالی موجود در اقتصاد را فراهم کرده و می‌تواند به رفع کسری بودجه و تجهیز منابع پایدار برای دولت، تخصیص بهینه منابع حاصل از انتشار اوراق و خلق هوشمندانه بدهی در دوره‌های آتی بیانجامد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =