گزارش تصویری بورس اوراق بهادار تهران

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به حجم بالای نقدینگی وارد شده به بازار سهام بنظر می‌رسد رکورد ۴۵۰ هزار واحد برای شاخص بورس تا پایان سال شکسته شود.

مصطفی محرابی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، افزود: با توجه به حجم بالای نقدینگی وارد شده به بازار سهام دستیابی به رکورد ۴۵۰ هزار واحد برای شاخص بورس دور از دسترس نیست و بنظر می‌رسد این رکورد تا پایان سال شکسته شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: جریان نقدینگی مهمترین فاکتوری است که موجب می‌شود روند کنونی و مثبت بازار سهام ادامه یابد و نماگر بازار هم به این رکورد دست یابد. ضمن این که نقدینگی موجود در بازار سهام موجب شده تا سهام شرکت‌های مختلف پس از اصلاحی کوچک دوباره رشد خود را از سر بگیرند.

وی اذعان داشت: ورود نقدینگی به بازار سهام نه تنها برای اقتصاد موضوع بدی نیست، بلکه جای خوشحالی نیز دارد چرا که هم به تامین مالی بنگاه‌ها و صنایع کمک می‌کند و هم این که از دلالی و سفته‌بازی در سایر بازارها جلوگیری خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: از این رو باید تلاش کنیم نقدینگی موجود در بازار سهام بدرستی صرف خرید و فروش سهام شرکت‌ها شود و بویژه تازه‌واردان به بورس باید به‌صورت غیرمستقیم و از طریق صندق‌های سرمایه‌گذاری اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازار کنند. از سوی دیگر نیز باید تلاش کنیم با اقداماتی همچون عرضه‌های اولیه و فرهنگ‌سازی مناسب و دقیق به ماندگاری این منابع مالی و نقدینگی در بازار سهام کمک کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به روند مثبت بازار، در شرایط کنونی منفی‌های بازار فرصت خرید برای معامله‌گران است و بنظر می‌رسد ماندگاری در سهام شرکت‌ها به مفهوم عدم هیجان‌زدگی و دادوستد مکرر در بازار، می‌تواند سود مناسبی را برای سهامداران و سرمایه‌گذاران در این بازار ایجاد کند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: روند متعادل و ثبت بازار سهام تا پایان سال ادامه خواهد یافت و امیدواریم با توجه به رکود سنگین حاکم بر سایر بازارها، در کنار آرامشی که در حوزه سیاست داخلی و خارجی بوجود آمده و همچنین موضوعاتی همچون افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل تجدید ارزیابی و معافیت مالیاتی بازار سهام از سود حاصل شده، این روند در سال آینده نیز ادامه‌دار باشد.

وی اظهار داشت: توصیه‌ای که به سهامداران بویژه تازه‌واردان به بازار سرمایه می‌توان داشت این است که با بررسی کامل اقدام به دادوستد سهام کنند؛ بازار سهام در میان مدت سود مناسبی را نصیب سهامداران می‎‌کند و به نوسان یکی دو روزه سهام شرکت‌ها توجهی نکنند و از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه لذت ببرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =