شعبه بانک

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه در چند سال اخیر مدیریت صحیح بر شبکه بانکی توانسته اهداف بسیاری را محقق کند، گفت: شبکه بانکی در روزهای کرونایی با درخشش مواجه شد.

عبدالله رضیان در گفتگو با ایبِنا با اشاره به اینکه پس از حضور و ریاست دکتر همتی بر بانک مرکزی بسیاری از اقدامات در حوزه شبکه بانکی و بازار اصلاح شده است، افزود : محدودیت ایجاد شده در فعالیت بانک ها نشان داد توانمندی های بسیاری وجود دارد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس افزود: نمونه بارز اقدامات انجام شده در دوره ریاست جدید بانک مرکزی، کاهش شعبات شبکه بانکی است که این موضوع جای تقدیر دارد. وی با تاکید بر اینکه در چند سال اخیر مدیریت صحیح بر شبکه بانکی، توانسته اهداف بسیاری را محقق کند، تصریح کرد: تجربه شیوع کرونا نیز نشان داد که باز هم می توان با کاهش شعب غیر ضرور چالاکی شبکه بانکی را رقم زد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نگاه مجلس به سیاست گذرای بانک ها نیز معطوف به چالاکی هر چه بیشتر این شبکه است، گفت: بانک ها باید هزینه های خود را کاهش داده و با مدیریت به صورت شرکتی به کاهش هزینه ها کمک کنند.

رضیان با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات لازم برای سوددهی شبکه بانکی در صورت انجام بنگاه داری، افزود: این نوع اقدامات با هدف پویایی بیشتر شبکه بانکی باید در دستور کار باشد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در مجموع از اقدامات بانک مرکزی رضایت وجود دارد، گفت: تحولات رخ داده در مدیریت جدید بانک مرکزی قابل تقدیر بوده و امیدواریم تداوم داشته باشد.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: حمایت از واحدهای تولیدی در شرایط کنونی کشور نیز یکی از مطالبات جدی مجلس از دولت به ویژه بانک مرکزی است، از اینرو گزارش دهی در خصوص اقدامات انجام شده نیز خالی از لطف نیست.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =