موقعی

رییس پژوهشکده پولی و بانکی و دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران دیدار و درباره انجام برخی همکاری‌ها گفتگو کردند.

به گزارش ایبِنا، دکتر شاپور محمدی، رییس پژوهشکده پولی و بانکی و محمد هادی موقعی دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران، دیدار و به گفت و گو پرداخت. در این نشست دکتر محمدی ضمن تأکید بر ضرورت توسعه‌ آموزش و فرهنگ‌سازی در صنعت لیزینگ به عنوان یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار نظام پولی کشور بیان داشت: پژوهشکده بنا بر رسالت خود که آموزش و ایجاد زیر ساخت‌های پژوهشی و توسعه‌ی تحقیقات آموزشی در نظام پولی است نباید از صنعت لیزینگ غافل شود.

وی افزود: همان‌گونه که بانک‌ها و سایر موسسات اعتباری، در بستر اجتماع به عنوان ابزارهای واسطه‌گری پولی شناخته شده هستند، ‌ بیمه، لیزینگ و بورس نیز نباید از این مزیت محروم باشند، که متاسفانه در این بین صنعت لیزینگ ناشناخته‌تر از بازار سرمایه و بیمه است. این امر به عدم آگاهی و نبود زیرساخت‌های فرهنگ‌سازی و آموزشی باز می‌گردد.

دکتر شاپور محمدی‌ همچنین بر توسعه‌ محورهای آموزش عمومی و اختصاصی مفاهیم صنعت لیزینگ از طریق اپلیکیشن کاربردی و اختصاص صفحه‌ای مجزا در وبگاه خبری تحلیلی ایبِنا مختص لیزینگ تأکید کرد.

در ادامه این دیدار دبیرکل انجمن ملی لیزینگ ایران از همکاری با پژوهشکده پولی و بانکی استقبال نمود و تصریح کرد: جهت گسترش فعالیت‌های گسترده‌تر تهیه توافق‌نامه‌ همکاری بین انجمن و پژوهشکده با محورهای تولید و انتشار محتواهای آموزشی، برگزاری دوره‌های آموزشی، برنامه‌های کاربردی مانند اپلیکیشن آموزش عمومی و گشایش بخش ویژه‌ای در سایت خبری وابسته به پژوهشکده (‌ایبِنا) تحت عنوان لیزینگ برای رسیدن به اهداف‌ هر دو نهاد راهگشا خواهد بود.

دکتر صمد عزیز نژاد مشاور پژوهشکده پولی و بانکی که در این نشست حضور داشت، ضمن تاکید بر نقش انجمن گفت: انجمن به عنوان یک تشکل اقتصادی در سه حوزه‌ی نظارت، آموزشی و پیشنهاد دهنده قانون فعالیت گسترده‌ای داشته و طرح جامع مطالعات تطبیقی و آسیب شناسی لیزینگ در ایران به منظور برآورده شدن اهداف یاد شده توسط انجمن اجرا شده است که دستاوردهای آن در این سه حوزه مورد استفاده فعالان این عرصه قرار خواهد گرفت.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی ضمن استقبال از همکاری انجمن و پژوهشکده پیشنهاد کردند تا محتویات و نتایج مطالعات پژوهشی انجمن جهت آگاهی مدیران‌، مسئولان و تصمیم‌گیرندگان اقتصادی از طریق پژوهشکده منتشر گردد.

در پایان این نشست، دبیر کل انجمن از رئیس پژوهشکده دعوت نمود تا در محل انجمن با اعضای هیئت مدیره انجمن نیز دیدار و گفت و گو داشته باشند که این امر مورد استقبال رئیس پژوهشکده پولی و بانکی قرار گرفت.                                   

 بعد از جلسه دبیر کل انجمن به اتفاق رییس پژوهشکده و مشاور وی از امکانات و تجهیزات و محل پایگاه خبری و اینترنتی ایبِنا بازدید کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =