دلار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی باید مسیر ساماندهی ارزی را با قدرت ادامه دهد، بر ضرورت تشدید نظارت‌ها در حوزه مخارج و مصارف ارزی کشور تاکید کرد.

مسلم صالحی در گفتگو با ایبِنا با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت ها در حوزه مخارج و مصارف ارزی کشور، گفت: افزایش عرصه ارز در سامانه نیما در مدت اخیر نشان می دهد وظیفه نظارتی بانک مرکزی به خوبی انجام شده است.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بانک مرکزی باید مسیر ساماندهی ارزی را با قدرت ادامه دهد، افزود: با تسهیل روند بازگشت ارزهای حاصل از صادرات به طور حتم بازار به سمت ثبات قیمتی حرکت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه عزم دولت برای ساماندهی ارزی به واسطه بازگرداندن ارزهای حاصل از صادرات جدی است، تصریح کرد: با عملیاتی شدن عزم دولت و بانک مرکزی در بازگرداندن ارزهای حاصل از صادرات به طور حتم بازار تا حدی به سمت آرامش قیمتی حرکت خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با بازگشت ارزهای حاصل از صادرات به کشور تامین کالاهای اساسی با سرعت بیشتری همراه خواهد شد، افزود: خوشبختانه با چنین اقدامی تامین داروهای ضروری نیز به خوبی انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت ارز در بازار آزاد حبابی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت ارز حالت حبابی داشته و از عرضه متاثر نیست باید مردم نسبت به حضور در این بازار خودداری کنند.

صالحی ادامه داد: متاسفانه عطش بی مورد مردم برای خرید نرخ ارز را در وضعیت حبابی قرار داده است. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اقبال مردم به ارز بعد از وضعیت بازار سرمایه را در گرانی ارز مقصر دانست و گفت: اتفاقات اخیر بازار سرمایه اقبال به بازارهای ثانویه را بیشتر کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =