• ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
  • کد خبر: 119247
گردشگری

طبق اعلام سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل ۷۳۰ میلیارد دلار درآمد جهانی گردشگری از دست رفته است.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، طبق اعلام سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل، تعداد ورودهای بین المللی در هشت ماه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به یک سال قبل ۷۰ درصد کاهش یافته است.

این سازمان در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: کاهش ورود، که حدود ۷۰۰ میلیون بوده است، برای این صنعت آشفته ۷۳۰ میلیارد دلار درآمد از دست رفته هزینه دارد که هشت برابر بیشتر از بحران مالی جهانی قبلی است.

دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل هشدار داد: این کاهش بی سابقه، عواقب چشمگیر اجتماعی و اقتصادی دارد و میلیون ها شغل و تجارت را در معرض خطر قرار می دهد.

در حالی که تمام مناطق جهان شاهد کاهش چشمگیر تعداد گردشگران بودند، اروپا کمتر تحت تأثیر قرار گرفت. طبق داده های آن، اروپا در ماه های جولای و آگوست با ۷۲ و ۶۹ درصد کاهش روبرو بوده است، در حالی که در کل ورودی های بین المللی ۸۱ و ۷۹ درصد کاهش در ماه های مشابه ثبت شده است.

با این حال، این بهبود در اروپا کوتاه مدت بود، زیرا افزایش مجدد ویروس باعث شد تا دولت ها مجدداً محدودیت ها را تشدید کنند.

این آژانس پیش بینی می کند که به دلیل عدم اطمینان حاصل از ویروس کرونا، تقاضا برای سفر تا حد زیادی فروکش خواهد کرد. پیش بینی می شود که کاهش جریان گردشگری حدود ۷۰ درصد برای کل سال باشد. ممکن است در اوایل سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ شاهد یک بازگشت در جهانگردی بین المللی باشیم، در حالی که برخی از پیش بینی های غم انگیز می گویند بهبودی تا سال ۲۰۲۲ اتفاق نمی افتد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =