• ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
  • خبرنگار: maghamifar
  • کد خبر: 123963
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۵ هزار و ۵۹۰ واحدی معادل ۱.۳۴ درصد به یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۷۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۳۸ واحدی به ۱۷ هزار و ۲۲۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۴۰۵۵ واحدی معادل ۱.۳۴ درصد به رقم ۲۹۹ هزار و ۶۲۴ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۲۰۷ واحدی معادل ۰.۲۹ درصد، عدد ۴۲۰ هزار و ۸۱۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۷۸۴ واحدی به رقم ۲۷۳ هزار و ۴۶۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۷۶۵۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۶۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۳۲۶۲ واحد کاهش به رقم ۸۴۰ هزار و ۲۱۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۵۱۳۹ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فارس، فملی، شستا، کچاد، تاپیکو و شپنا با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی سپ، ساراب و اپال، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۷۳۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۰۴ هزار و ۷۴۲ نوبت معامله و به ارزش ۳۳ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد واعتبار(سرمایه گذاری اعتبار ایران) با ۲.۹۲ درصد رشد و پس از آن، نمادهای ساراب، فنوال، سپ، ما و اپال بود. همچنین نماد معاملاتی شپنا(پالایش نفت اصفهان) با ۳ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وساپا، تاپیکو، شبندر، ونوین، غگل و خودرو قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =