بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۴ هزار و ۱۳۹ واحدی معادل ۱.۱۹ درصد به یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۶۷۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۸۹ واحدی به ۱۷ هزار و ۷۵۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۶۷۳ واحدی معادل ۱.۱۹ درصد به رقم ۳۰۵ هزار و ۱۶۲ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۱۳۵ واحدی معادل ۱.۰۱ درصد، عدد ۴۰۶ هزار و ۵۷۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۶۸۰ واحدی به رقم ۲۶۳ هزار و ۵۶۰ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۰۱۲۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۹۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۴۴۴۴ واحد کاهش به رقم ۸۶۰ هزار و ۳۰۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۴۴۴۰  واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۷۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، فولاد، وامید، شستا، شپنا، شتران و شبندر با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، تاپیکو و نوری ، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۷۸۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۴۲ هزار و ۹۳۲ نوبت معامله و به ارزش ۳۳  هزار و ۸۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فنورد(نوردوقطعات‌ فولادی‌ با ۴.۶۷ درصد رشد و پس از آن، نمادهای ونیکی، سشمال، بوعلی، وپست و سخوز بود. همچنین نماد معاملاتی سدور(سیمان‌ دورود) با ۴۰.۵۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وسهرمز، وصنا، آپ، وسلرستا، ولپارس و پتایر قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =