• ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
  • خبرنگار: maghamifar
  • کد خبر: 124421
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۰ هزار و ۹۶۳ واحدی معادل ۰.۹۵ درصد به یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۹۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۱۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۷۲۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه دهم خردادماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۸۳۹  واحدی معادل ۰.۹۵ درصد به رقم ۲۹۶ هزار و ۸۵۸ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۲۵۳۵ واحدی معادل ۰.۶۶ درصد، عدد ۳۸۲ هزار و ۹۹۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۶۳۵  واحدی به رقم ۲۴۷ هزار و ۱۱۳ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۳۹۲۳ واحد کاهش  را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۹۹۰۶ واحد کاهش به رقم ۸۳۷ هزار و ۸۵۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۵۷۲۳ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، فولاد، وبملت، شستا، تاپیکو و خودرو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شپنا، اپال و برکت، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۱۶۶  میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۹۰ هزار و ۷۵۱ نوبت معامله و به ارزش ۴۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فجر(فولاد امیرکبیرکاشان) با ۸.۸۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای فپنتا، کماسه، شکربن، سیستم و وپترو بود. همچنین نماد معاملاتی ولساپا(لیزینگ رایان‌ سایپا) با ۵.۸۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دفارا، کطبس، خفنر، چکاپا، دانا و وبیمه قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =