فروشگاه زنجیره ای

یکی از مسائل مهم در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی مساله آموزش است که در این راستا کارگروه مشترکی برای برنامه‌ریزی آموزشی و اجرای فرآیندهای آموزشی این طرح در دست اقدام و برگزاری است.

به گزارش ایبِنا به نقل از اتاق اصناف ایران، نشست بررسی طرح پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان با حضور محمدباقر مجتبایی دبیر کل اتاق اصناف ایران، کوروش محمدی رئیس اداره تنظیم و مقرارت قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان ، دکترغریب معاونت مرکز تنظیم و مقرارت قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان و محمدرضا جعفریان ، حمیدرضا رستگار و عبدالحسین کولجی مشاوران مالیاتی اتاق اصناف ایران در اتاق اصناف ایران برگزار شد.

 در این نشست محمدباقر مجتبایی دبیرکل اتاق اصناف ایران با اشاره به اجرای طرح پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان گفت: این قانون از ابتدای سال ۱۴۰۰ می بایست اجرایی می شد که به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های اجرایی آن اجرایی نشد.

وی تصریح کرد: در دوسال اخیر سازمان امور مالیاتی به دلیل شرایط کرونایی نتوانست دوره های آموزشی این طرح را برگزار کند و طی مذاکره ای که با وزارت اقتصاد دولت قبل داشتیم برای اجرای این طرح زمان گرفتیم تا شرایط و زیرساختهای لازم این قانون فراهم شود.

دبیر کل اتاق اصناف ایران اظهارکرد: یکی از مسائل مهم در اجرای این قانون، مساله آموزش است که در این راستا کارگروه مشترکی برای برنامه ریزی آموزشی و اجرای فرآیندهای آموزشی این طرح در دست اقدام و برگزاری است.

در ادامه این نشست کوروش محمدی رئیس اداره تنظیم و مقرارت قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی در راستای اجرای این طرح نیاز به همکاری و همراهی اتاق اصناف ایران دارد و بحث آموزش در اولویت برنامه های سازمان امور مالیاتی قرار دارد و وهله اول می بایست آموزش و فرهنگ سازی لازم انجام شود .

رئیس اداره تنظیم و مقرارت قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان تصریح کرد: نوع و نحوه اجرای آموزش در اجرای طرح پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان بسیار اهمیت دارد و پارامترهایی چون شناخت مخاطبان، منطقه آموزشی، رسته های شغلی، سن و میزان تحصیلات و …. باید در بحث آموزش لحاظ شود .
محمدی افزود: در اجرای بحث آموزش علاوه بر در نظر گرفتن پارامترها ، بهره گیری از اساتید صنفی برای برگزاری کلاس های آموزشی اهمیت بالایی دارد و عملکرد و بازخورد بهتری را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در اجرای طرح آموزش پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امورمالیاتی و اتاق اصناف ایران و شرکت های طرف قرارداد باید به صورت منسجم عمل کنند و نوع آموزش ها بسیار مهم است و سازمان امور مالیاتی آمادگی لازم برای همکاری در برگزاری کلاس های آموزشی این طرح دارد و امیدوار هستیم که با همکاری اتاق های اصناف بهترین عملکرد را در این طرح داشته باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =