طلا

قیمت جهانی طلا پس از انتشار آمار اشتغال آمریکا، برای پنجمین هفته متوالی سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود در چهار ماه گذشته رسید.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، آمریکا در ماه ژوئن ۲۲۲ هزار شغل ایجاد کرده است که بیش از ۱۷۹ هزار شغلی است که کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند.

پس از انتشار این گزارش در روز جمعه، قیمت طلا با ۱.۱ درصد کاهش به یک هزار و ۲۰۹ هزار و ۷۰ سنت در هر اونس رسید که از ۱۵ مارس تاکنون بی سابقه بود.

بدین ترتیب قیمت طلا از ماه ژوئن که به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۷ یعنی هر اونس یک هزار و ۲۹۷ دلار و ۵۰ سنت رسیده بود تاکنون ۶.۷ درصد افت داشته است.

به گفته کارشناسان، دلیل اصلی کاهش قیمت طلا اختلاف نظر بانک های مرکزی بزرگ و همچنین تصمیماتی است که انتظار می رود در مورد نرخ های بهره گرفته شود.

بانک های مرکزی در سراسر دنیا از احتمال تشدید سیاست های پولی در آینده نزدیک سخن می گویند. مقامات بانک مرکزی اروپا نیز در نشست ماه ژوئن خود در مورد تغییر سیاست های پولی از تسهیل به سمت خنثی گفت و گوهایی را انجام دادند. در عین حال فدرال رزرو بانک آمریکا نگران است سیاست های پولی فعلی، اقتصاد آمریکا را به خطر بیاندازد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =