بورس

در بازار معاملات جهانی روز سه شنبه، به دلیل انتشار آمار رشد اقتصادی مثبت در قسمت های مختلف جهان، شاخص بورس کشورهای آسیایی سیر صعودی به خود گرفت؛ در حالیکه دلار برای پنجمین ماه متوالی روند کاهشی داشت.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز سه شنبه با روند افزایشی آغاز به کار کرد؛ این در حالی است که آمار رشد اقتصادی در چین، کره جنوبی و منطقه یورو، این روند صعودی را برای بورس ها رقم زده است.  

همچنین انتظار می رود در اروپا بورس فوتسی لندن با ۵ دهم درصد،  DAX آلمان با یک دهم درصد افزایش و CAC فرانسه هم با کمی تغییر شروع به کار کنند.  

در همین حال میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در خارج از ژاپن ۷ دهم درصد رشد نشان می دهد و بورس «نیکی» ژاپن هم ۲ دهم درصد روند افزایشی به خود گرفت. از سویی دیگر، بورس «هنگ سنگ» هنگ کنگ با ۷ دهم درصد روند صعودی بیشترین سیر صعودی از ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد را از خود نشان داد.

شاخص بورس چین هم با ۱.۸ درصد افزایش، بیشترین رقم از آگوست سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد را تجربه کرد. در استرالیا هم بورس این کشور، ۹ دهم درصد بالا آمد.

بر همین اساس، میانگین شاخص بازار بورس ۴۷ کشور جهان برای نهمین ماه متوالی در جولای، ماه گذشته میلادی،  روند صعودی به خود گرفته است که طولانی ترین بازه زمانی از سال ۲۰۰۴ میلادی به بعد محسوب می شود.  

در بازار جهانی ارز، هر یورو به ۱.۱۸۳۲ دلار افزایش یافت؛ در حالی که هر دلار آمریکا هم در برابر ۱۱۰.۱۸ ین رسید که کمترین رقم در حدود یک ماه اخیر است.

همچنین شاخص دلار آمریکا در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان به ۹۲.۸۷۸ رسید که همچنان نزدیک به کمترین سطح خود در ۱۳ ماه اخیر است؛ ضمن اینکه عملکرد دلار در ماه گذشته میلادی برای پنجمین ماه متوالی، روند نزولی داشت که طولانی ترین بازه زمانی سیر منفی دلار از سال ۲۰۱۰ میلادی تلقی می شود.  

بر همین اساس، هر دلار استرالیا با ۴ دهم درصد افزایش به ۰.۸۰۳۴ دلار رسید و یوآن چین هم به بالاترین سطح خود در ۱۰ ماه اخیر رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =