یوآن

پلیس چین از انهدام یک باند اخلاگر در بازار ارز این کشور که اقدام به خرید و فروش دلار هنگ کنگ و یوآن می‌کردند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از شینهوا، پلیس چین خبر از انهدام یک باند بزرگ خروج ارز به ارزش ۳ میلیارد دلار به خارج از این کشور خبر داد تا از نظارات های مالی پکن که ریشه در جلوگیری از خروج سرمایه از اقتصاد چین داد، فرار کنند.

در این رابطه ۷ مظنون در شهر «شائوگوآن» در نزدیکی هنگ کنگ بازداشت شده اند؛ اما مقامات رسمی اعلام کرده اند که تا ۱۰ هزار نفر در این پرونده سهیم هستند. مقامات چین کنترل بازار ارز را سفت و سخت کرده اند تا از خروج میلیاردها دلار سرمایه که به گفته آنها مانع از مدیریت مالی در دومین اقتصاد بزرگ یعنی چین می شود، جلوگیری کنند.

این گروه در «شائگوآن» متهم به جابجایی غیر قانونی پول ها با استفاده از افتتاح  ۱۴۸ حساب بانکی در ۲۰ استان چین با استفاده از کارت های شناسایی مسروقه هستند. پلیس چین اعلام کرد: این افراد با خرید دلار هنگ کنگ و یوآن و اختلاف قیمت میان این دو ارز به سود هنگفتی دست پیدا کرده بودند که به نوعی موجب اختلال در بازار ارز چین شده اند.  

در حال حاضر مقامات چین در پی تلاش برای مهار خروج سرمایه از این کشور هستند و نسبت به انتقال و جابجایی پول به صورت غیر قانونی و غیر مجاز به فراسوی مرزهای چین نگران هستند.

بر همین اساس، از سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد با اعمال تغییراتی در مکانیزم کنترل ارز و پُررنگ تر شدن نظارت های دولتی برای جلوگیری از ضعیف شدن ارزش یوآن، بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران به خروج یوآن روی آورده اند.

بر پایه این گزارش در سال ۲۰۱۵ میلادی پلیس چین در شهر «شانگهای» یک گروه اخلال گر در بازار ارز این کشور را که مبادرت به جابجایی ۶۴ میلیارد دلار به صورت غیر قانونی برای انجام تراکنش های ارزی غیر مجاز می کردند را دستگیر کرده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =