بورس

سازمان فناوری اطلاعات و بورس به منظور پیاده سازی پروژه های عملی و کاربردی در حوزه فناوری اطلاعات تفاهم نامه ای امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، این مراسم در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه تلکامپ با حضور رسول سراییان - معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و همچنین شاپور محمدی- معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به امضا رسید.
در این مراسم، رسول سراییان با اشاره به این تفاهم نامه، گفت: امضای این تفاهم نامه در جهت ایجاد هم افزایی در حوزه بازار سرمایه است.

وی ادامه داد: فناوری اطلاعات به عنوان یک پیشران توانمند ساز می‌تواند سرعت و شفافیت را افزایش دهد و حالا همکاری سازمان فناوری می‌تواند باعث اعتماد و جلب حداکثری استقبال مردم از بازار سرمایه باشد.

سراییان درباره جزییات تفاهم نامه اظهار داشت: محور اول این تفاهم نامه با هدف توسعه دولت الکترونیک است تا تبادل اطلاعات به صورت الکترونیکی با شفافیت و سرعت بیشتری انجام شود که برای بازار سرمایه با ۵۰ میلیون مخاطب یک مزیت است.

وی افزود: در بازار سرمایه هر لحظه برای سهامداران ارزشمند است و این تفاهم نامه می‌تواند در این بازارتحولی جدی به نفع سرمایه گذاران ایجاد کند.

سراییان تصریح کرد: ورود بلاک چین، رایانش ابری و هوش مصنوعی در بازار سرمایه می‌تواند خدمات را مطمئن‌، سریع وامن‌تر و با هزینه کمتری در اختیار مردم قرار دهد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به فعالیت کسب و کارهای فین‌تکی در کشور، گفت: فین تک ها در لبه تکنولوژی قرار دارند و بستری ایجاد شده تا کسب و کارها با آن بتوانند خلق ثروت و کارآفرینی انجام دهند. از این رو  سازمان فناوری اطلاعات برای ایجاد امنیت در بورس همکاری و امنیت اطلاعات و امن سازی اطلاعات یکی از رکن‌های اساسی بازار سرمایه است که با همین هدف مرکز ماهر به کمک سازمان بورس برای امن‌سازی زیر ساخت‌های سازمان بورس می‌رود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا مبنی بر چگونگی اجرا طرح نوآفرین گفت: سازمان تامین اجتماعی، شخص رییس جمهور و وزیر ارتباطات از این طرح حمایت می‌کنند و ضمانت آن دو سویه است که یک طرف بخش دولت و بخش دیگر کسب و کارها است؛ باید به کمک یکدیگر عقب ماندگی‌های لازم جبران شود تا بحث مالیات برای کسب و کارهای فین تکی سازماندهی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =