طرح

پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری یک صندوق‌های سرمایه‌گذاری از روز شنبه ۱۳ مردادماه به مدت ۵ روز کاری آغاز می‌شود.

به گزارش ایبِنا، صندوق سرمایه‌گذاری اندیشه‌ورزان صباتامین در نظر دارد تعداد ۱۰۰ میلیون از واحدهای سرمایه‌گذاری خود را در نماد «اوصتا» از طریق بازار ابزارهای نوین مالی پذیره‌نویسی کند. موضوع فعالیت این صندوق، سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی، سهام و حق تقدم پذیرفته‌شده در بورس تهران و فرابورس و گواهی سپرده کالایی است.

نحوه پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری اندیشه‌ورزان صبا تامین به قیمت ثابت (معادل ارزش مبنا) و ارزش مبنای هر واحد نیز ۱۰ هزار ریال است. بر اساس این گزارش، شرکت‌ کارگزاری صبا تامین به عنوان مدیر، شرکت سبدگردان آسمان به عنوان متولی، موسسه حسابرسی دش و همکاران به عنوان حسابرس و شرکت تامین سرمایه امین، بازارگردان این صندوق معرفی شده‌اند.

استقبال از پذیره‌نویسی اوراق اجاره

پذیره‌نویسی اوراق اجاره شرکت واسط مالی اسفند چهارم در نماد معاملاتی ریل۱۴۰۱ که از دیروز به مدت سه روز کاری آغاز شده بود در پی استقبال معامله‌گران، در نخستین روز به اتمام رسید. بدین ترتیب شاهد پذیره‌نویسی تعداد ۳۰۰۰ هزار ورقه ریل ۱۴۰۱ به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال که در روز دوم مردادماه امسال پذیرش شده است، بودیم. نرخ این اوراق ۱۶ درصد سالانه تا سررسید، موعد پرداخت سود هر ۳ ماه یک‌بار از انتشار و موضوع انتشار آن نیز تامین نقدینگی خرید واگن است.

از اطلاعات دیگر این پذیره‌نویسی می‌توان به متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان که شرکت تامین سرمایه تمدن است اشاره کرد. ضامن و عامل فروش این پذیره‌نویسی نیز به ترتیب بانک آینده و شرکت کارگزاری بانک آینده تعیین شدند.

عرضه عمده ۵۴.۱۹ درصدی شرکت ملارد شیر

۲۲ مردادماه جاری شرکت خدمات مدیریت صباتامین به وکالت از شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین در نظر دارد ۹۹.۹۹ درصد از سهام شرکت ملارد شیر را از طریق عرضه در بازار سوم فرابورس به فروش برساند.

قیمت پایه هر سهم شرکت ملارد شیر ۲ هزار و ۹۷۴ ریال در نظر گرفته شده است و بدین ترتیب ۲۹۹ میلیون و ۹۹۸ هزار سهم این شرکت روز بیست و دوم این ماه عرضه می‌شود. بر این اساس بازار سوم فرابورس میزبان عرضه این بلوک است که از سوی شرکت کارگزاری صباتامین به عنوان کارگزار عرضه‌کننده روی میز فروش می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =