حسن قالیباف‌اصل

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران، بازار سرمایه را در حال رشد توصیف کرد و گفت: در روزها و هفته های اخیر نقدینگی خوبی به سمت بازار سرمایه آمده و همچنان این روند ادامه دارد.

به گزارش ایبِنا، حسن قالیباف اصل، افزود:  با توجه به حجم بالای نقدینگی سرگردان در جامعه، بازار سرمایه یکی از پتانسیل های بسیار خوبی است که می‌تواند این نقدینگی را جذب کند و در فضای کسب و کار و تقویت تولید ملی به خدمت بگیرد.

 سخنگوی بورس تهران، همچنین رونق در بازار سرمایه را فرصت خوبی برای عرضه های اولیه و  پذیرش های جدید دانست و اظهار داشت: ناشران و بنگاه های اقتصادی می توانند به آسانی از طریق بازار سرمایه تامین مالی کنند.

قالیباف اصل ادامه داد:  در شرکت بورس اوراق بهادار تهران، بحث پذیرش یک بحث جدی است و هم اکنون نیز فرآیند پذیرش چند شرکت به انجام رسیده و با موافقت سهام دار عمده، این شرکت ها  قابلیت عرضه در بورس را دارند.

سرمایه گذاری هوشمندانه

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران خاطرنشان کرد: زمانی که بازار سرمایه با رشد همراه می شود، لزوما به معنای رشد یکسان همه سهام نیست، اما در مجموع بازار سرمایه در شرایط فعلی محل مناسب و مطمئنی برای سرمایه گذاری است و تنوع خوبی هم دارد.

قالیباف اصل گفت: هم اکنون دارایی های ارزشمند، سهام شرکت های مهم و بنگاه های پایه  اقتصاد کشور، در بازار سرمایه حضور دارند، لذا یک پتانسیل و محل خوبی برای سرمایه گذاری فراهم است؛ اما افراد حتما با مطالعه وارد شوند و اگر مطالعه ندارند از نهادهای مالی بازار سرمایه استفاده کنند و از سرمایه گذاری به شکل مستقیم خودداری کنند.

 وی همچنین بار دیگر به سرمایه گذاران توصیه کرد بازار سرمایه را بلندمدت ببینند و بنگاه های اقتصادی نیز فرصت های متعدد برای تامین مالی از طریق این بازار را مغتنم بشمارند.

نقش سهامداران عمده

قالیباف اصل سپس از سهامداران عمده دعوت کرد اگر شرکت هایی را در اختیار دارند که می توانند آنها را به بورس بیاورند، از این مسیر برای تامین مالی خود اقدام کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص راه های حمایت دولت از بازار سرمایه گفت: کمک به شفافیت و ایجاد رقابت سالم در این فضا بهترین حمایت از بازار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران توضیح داد: بازار سرمایه برای دولت و سیاستگذاران هم فضای خوبی است که با شفاف سازی فضای کسب و کار بتوانند اعتماد و قابلیت پیش بینی را در اقتصاد بالا ببرند  و اجازه دهند که کشف قیمت در بازارها انجام شود.

ارتقای بازار مالی

قالیباف اصل با بیان اینکه این اقدام می تواند یک گام مثبت در جهت ارتقای بازار مالی در اقتصاد کشور نیز باشد، گفت: اگر کشف قیمت در همه بازارها از جمله بازارهای مالی کشور شکل بگیرد و داد و ستدها بر اساس مکانیسم بازار باشد، شاهد رشد و توسعه بیشتر بازار سرمایه خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =