طرح

سازمان بورس خطاب به مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و تمامی حسابرسان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار ،صورت‌های مالی نمونه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه را ابلاغ کرد.

به گزارش ایبِنا، سازمان بورس خطاب به مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و تمامی حسابرسان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار، صورت‌های مالی نمونه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه (VC) را ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه سعید محمد علیزاده، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه وجود اطلاعات مالی شفاف یکی از الزامات اساسی کارایی بازار سرمایه است، عنوان کرد: در قانون بازار اوراق بهادار در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و با هدف ساماندهی، حفظ و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارای اوراق بهادار، وظایف و اختیاراتی برای سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تهیه و انتشار اطلاعات توسط اشخاص تحت نظارت در نظر گرفته شده است.

بر این اساس در جهت بهبود افشای اطلاعات در صورت‌های مالی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و به منظور تأمین نیازهای اطلاعاتی سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان، «صورت‌های مالی نمونه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه» طبق استانداردهای حسابداری، که در کمیته استانداردها و آموزش این سازمان بررسی و توسط کمیته فنی سازمان حسابرسی تأیید شده از امروز ابلاغ و لازم الاجرا است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =