شاپور محمدی

رییس سازمان بورس با اعلام این که راه اندازی اوراق بیمه اتکایی در گام پایانی قرار دارد، به سهامداران توصیه کرد وارد فضاهای هیجانی و مقطعی نشوند و به سودآوری شرکت‌ها توجه داشته باشند.

شاپور محمدی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با ارائه تحلیلی از وضعیت بازار سرمایه و شاخص در روزها و هفته های اخیر، گفت: به خریداران و معامله گران بازار سرمایه توصیه می کنم که به سودآوری شرکت ها توجه داشته باشند و تحت تاثیر نوسان ها قرار نگیرند.

رییس سازمان بورس اظهارداشت: در عین حال، سرمایه گذاران در بازار سرمایه نباید بر اساس اتفاقات کوتاه مدت تصمیم گیری کنند و نگاه بلندمدت را جایگزین تصمیم گیری های لحظه ای کنند چرا که مدل های ارزش گذاری سهام و سودآوری شرکت ها و پتانسیل های موجود به نحوی است که نشان می دهد بازار سهام در شرایط مناسبی قرار دارد.

محمدی با تاکید بر اینکه تحولات، اتفاقات و رویدادهای کوتاه مدت در بورس معمولا اهمیت چندانی ندارد، افزود: سهامداران باید با در نظر گرفتن همه ریسک ها و فرصت های موجود اقدام به سرمایه گذاری در بورس کنند.

رییس شورای عالی بورس درباره برنامه ریزی های صورت گرفته برای ارائه ابزارهای جدید در بازار سرمایه، گفت: سازمان بورس راه اندازی ابزار معاملاتی اوراق بیمه اتکایی را از طریق هماهنگی با بیمه مرکزی دنبال می کند و عملیاتی شدن قراردادهای آتی بر روی سبد سهام نیز در حال نهایی شدن است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =