بیت کوین

تحلیلگران بازار اعلام کردند که موج جدیدی از تغییر رویکرد از سرمایه‌گذاری از ارزهای رمزنگار به طلا در میان سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال کلید خورده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، تحلیلگران بخش سرمایه گذاری اعلام کردند که بسیاری از سرمایه گذاران حوزه ارز رمزنگار در حال تغییر رویکرد از این ارز دیجیتال به سرمایه گذاری های امن سنتی مانند فلزات گرانبها هستند. بسیاری از سرمایه گذاران حوزه ارز رمزنگار به سمت سرمایه گذاری طلا روی آورده اند.

در همین حال بیت کوین محبوبترین ارز رمزنگار به مدت تقریبا ۳ هفته ای است که کمتر از ۴ هزار دلار در هر واحد معامله می شود. دیگر ارزهای اصلی رمزنگار مانند اترویم و ریپل هم با کاهش قابل توجهی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون روبرو شده اند.

پیش از این در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی قیمت بیت کوین با رسیدن به رکورد تاریخی خود، یعنی تقریبا ۲۰ هزار دلار در هر واحد باعث شد که بسیاری از سمت سرمایه گذاری از طلا به سمت بیت کوین تغییر رویه دهند؛ اما اکنون با توجه به قیمت نزولی ارزهای رمزنگار بار دیگر سرمایه گذاران به سمت طلا روی آورده اند.  

کاهش نقدینگی ارزهای رمزنگار شک و تردید جدی را نسبت به توانایی این ارزها برای عمل کردن به عنوان یک ذخیره ارزشمند ایجاد کرده است؛ در حالیکه طلا ارزش خود را به عنوان یک سرمایه گرانبها ثابت کرده است.

همچنین قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با ۲.۵ درصد رشد به یک هزار و ۳۰۰ دلار و ۶ سنت در هر اونس رسید که تقریبا بالاترین قیمت در ۷ ماه اخیر محسوب می شود.

بر پایه این گزارش، تحلیل گران بازار در پایان سال گذشته میلادی اعلام کردند که بیت کوین بعنوان فاجعه آمیز ترین سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ میلادی بود و سرمایه گذاران در حوزه ارز رمزنگار در سال گذشته میلادی بیش از ۷۱ درصد ضرر کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =