29 ارديبهشت 1398 - 13:47
آذری جهرمی عنوان کرد؛

طراحی سامانه ضد فیشینگ توسط وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش کلاهبرداری فیشینگ از طراحی سامانه ضد فیشینگ در سپر دفاعی شبکه ملی اطلاعات با عنوان دژفا خبر داد.
کد خبر : ۱۰۰۱۲۹
همایش روز جهانی ارتباطات

محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار ایبِنا درباره اقدامات وزارت ارتباطات در خصوص افزایش امنیت و پیشگیری از کلاهبرداری‌های مالی گفت: وزارت ارتباطات با بانک مرکزی تعاملاتی داشته و همکاری داریم تا بتوانیم از کلاهبرداری‌های مالی جلوگیری کنیم؛ طراحی سامانه فیشینگ و جلوگیری از فعالیت سایت‌های تقلبی با همکاری پلیس یکی از این اقدامات است که در دستور کار قرار گرفته است.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه قابلیت ضد فیشینگ در شبکه ملی اطلاعات به کار گرفته شده، اظهار داشت: فیشینگ در کشور بسیار رایج شده و در همین راستا باید با آن مقابله کرد و بر همین اساس یکی از ۱۰ سامانه سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات با عنوان درژفا سامانه ضد فیشینگ است.


وی در خصوص کلاهبرداری با دستگاه خودپرداز تاکید کرد: یکی از شیوه‌هایی که حجم زیادی از کلاهبرداری‌های مالی را به خود اختصاص داده، کلاهبرداری با دستگاه خودپرداز و طی تماس تلفنی است؛ در این کلاهبرداری با شهروندان به بهانه دریافت جوایز تماس گرفته می‌شود و تاکید می‌شود کارت را وارد دستگاه و زبان انگلیسی انتخاب کنید و  کلاهبرداران با شگردهایی اقدام به برداشت از حساب می‌کنند.


وزیر ارتباطات ادامه داد: بانک مرکزی در این بخش باید تمهیداتی را در نظر بگیرد تا زمانی که فرد کارت را وارد دستگاه و زبان انگلیسی را انتخاب می‌کند با یک سوال انگلیسی از آن تایید گرفته شود که تا اگر فردی اصلا نحوه استفاده از دستگاه را نمی‌داند و در حال سوءاستفاده از سوی کلاهبرداران است، مورد کلاهبرداری قرار نگیرد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر