وزیر خزانه‌داری آمریکا:

کرونا فعلا تاثیری بر فاز اول توافق تجاری واشنگتن-پکن نگذاشته است

وزیر خزانه داری آمریکا در گفتگو با رویترز گفت که وی انتظار ندارد که ویروس کرونا بر فاز اول توافق تجاری آمریکا و چین تاثیر قابل توجهی بگذارد.
کد خبر : ۱۱۱۹۰۱
استیون منوچین

به گزارش ایبِنا از رویترز، مقامات اقتصادی ۲۰ اقتصاد برتر جهان (گروه جی۲۰) روز گذشته اعلام کردند که آنها روند شیوع سریع این ویروس را به دقت زیر نظر دارند اما از اذعان به اینکه این ویروس تهدیدی برای اقتصاد جهان است، اجتناب کردند.


چین در حال حاضر روی ویروس متمرکز است اما واشنگتن انتظار دارد که پکن همچنان به تعهدات خود مبنی بر خرید کالا و خدمات آمریکایی‌ها تحت توافق جدید، پایبند بماند. «استیون منوچین» در این مصاحبه از ارائه نتیجه گیری کلی در خصوص تاثیر این «تراژدی انسانی» بر اقتصاد جهانی اجتناب کرد و گفت: با توجه به یافته‌های فعلی و محل کنونی شیوع کرونا، توقع نداریم که این موضوع روی فاز اول توافق تاثیری بگذارد؛ بدیهی است که شرایط در ادامه می‌تواند دستخوش تغییر شود. طی چند هفته آینده با توجه به اطلاعات بیشتری که در مورد نرخ گسترش کرونا به دست خواهیم آورد، ارزیابی بهتری از شرایط ارائه خواهیم داد.


منوچین اواخر روز گذشته با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی نیز ملاقات کرد اما هیچ جزییاتی از این ملاقات منتشر نشده است. وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه گفت: اگر پیش از انتخابات به توافق درستی برسیم، فوق العاده خواهد بود. اگر بعد از انتخابات این اتفاق رخ دهد، باز هم اتفاق خوبی است. تحت هیچ شرایطی فشاری حس نمی‌کنیم.


انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که «دونالد ترامپ» در آن به دنبال انتخاب مجدد است، سوم نوامبر ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد. منوچین در ادامه تاکید کرد که میزان واگیردار بودن کرونا در مقایسه با ویروس سارس است که در سال ۲۰۰۳ در چین گسترش پیدا کرد بیشتر است، اما نرخ افراد درمان شده نیز در مقایسه با آن ویروس به مراتب بالاتر است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر