25 مرداد 1399 - 09:21

بیشترین و کمترین مانده تسهیلات به سپرده‌ها در استان‌ها

استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی و ایلام بیشترین و استان‌های بوشهر، البرز و خوزستان کمترین نسبت مانده تسهیلات به سپرده‌ها (پس از کسر سپرده قانونی) را در اردیبهشت‌ماه امسال داشته‌اند.
کد خبر : ۱۱۷۰۷۳
اسکناس

به گزارش خبرنگار ایبِنا، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به روند نسبت مانده تسهیلات به سپرده‌ها پس از کسر سپرده قانونی در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ پرداخته و نوشته است: این نسبت که در فروردین‌ماه برابر با ۷۸.۵ درصد بود، در اردیبهشت‌ماه با ۱.۵ درصد کاهش به ۷۷.۰ درصد رسیده که کمترین رقم طی سه سال اخیر است.


براین اساس مانده تسهیلات به سپرده‌ها در پایان سال قبل برابر با ۷۹.۴ درصد بوده؛ هر چند که بالاترین درصد از این نظر مربوط به تیرماه با ۸۱.۰ درصد اعلام شده است.


براساس این گزارش استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و خراسان شمالی به ترتیب با ۱۰۸، ۱۰۱ و ۹۷ درصد بالاترین نسبت مانده تسهیلات به سپرده‌ها را در بین استان‌های کشور داشته‌اند. از سوی دیگر استان‌های بوشهر با ۳۵ درصد، البرز با ۴۵ و خوزستان با ۴۹ درصد کمترین مانده تسهیلات به سپرده‌ها را در اردیبهشت ماه در اختیار داشته‌اند.ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر