05 خرداد 1400 - 14:15

راه‌اندازی بخش قاچاق سامانه جامع اموال تملیکی تا ۱۷ خرداد

مدیرعامل سازمان جمع آوری و اموال تملیکی گفت:‌ بخش قاچاق سامانه جامع اموال تملیکی تا ۱۷ خرداد بطور کامل راه اندازی خواهد شد.
کد خبر : ۱۲۴۳۳۲
قاچاق

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ضمن دیدار با محمد علی افتخاری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در جریان اقدامات و الزامات پیشرفت سامانه جامع اموال تملیکی قرار گرفت و از عملکرد و شفاف سازی این مجموعه تقدیر کرد.


نظری با تاکید بر استفاده از ظرفیت تکنولوژی و سامانه‌های هوشمند برای انجام فرایندهای اداری و وظایف دستگاه‌ها، اظهارداشت: راه اندازی سامانه‌های هوشمند، علاوه بر ایجاد شفافیت در عملکرد دستگاه‌ها و ارائه گزارش دقیق و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف این امکان را برای نظارت مستمر و صحیح در انجام امور فراهم می‌کند.


در ادامه مدیرعامل سازمان اموال تملیکی با ارائه گزارش پیشرفت از اقدامات انجام شده در خصوص سامانه جامع اموال تملیکی گفت: این سامانه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که یکی از مهمترین بخش‌های آن به حوزه قاچاق باز می‌گردد. بخش قاچاق سامانه جامع اموال تملیکی تا ۱۷ خرداد بطور کامل راه اندازی خواهد شد و سازمان هایی که زیرساخت های مورد نیاز را فراهم نموده اند، می توانند بلافاصله به سامانه جامع متصل شوند و سازمان‌هایی که این ساز و کار را ندارند اطلاعاتشان توسط اموال تملیکی بصورت دستی وارد سیستم خواهد شد تا شرایط اتصالشان فراهم شود.


افتخاری با اشاره اینکه سیسمتی شدن فرایندها و سامانه‌های هوشمند در رسیدگی به پرونده‌ها منجر به کاهش خطای انسانی می‌شود، افزود: در حوزه قاچاق کالا، از زمان کشف توسط کاشفین، اطلاعات به صورت کامل وارد این سامانه می شود و تا زمان تعیین تکلیف کالا، تمام اطلاعات آن قابل رویت خواهد بود.


مدیرعامل سازمان اموال تملیکی از راه اندازی این سامانه بصورت پایلوت در تهران و بوشهر خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر این سامانه برای این دو استان راه اندازی شده است و از هفته گذشته بارگذاری و ثبت احکام و اطلاعات پرونده‌های قاچاق توسط سازمان تعزیرات حکومتی این دو استان شروع شده است.


وی از ویژگی های بارز این سامانه یکپارچه سازی و متمرکز بودن اطلاعات در ستاد مرکزی، دانست و خاطر نشان کرد: برای طراحی این سامانه از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده و شفافیت در سطوح مختلف فرآیندی را به همراه دارد.


افتخاری از راه اندازی سامانه حراج الکترونیکی خبر داد و گفت: برای نخستین بار در سراسر کشور بزودی شاهد راه اندازی بزرگترین حراج الکترونیکی خواهیم بود که این امر باعث ایجاد فضای رقابتی شده و می‌توان کالاها را به موقع و در فضایی مطلوب‌تر تعیین تکلیف کرد.


افتخاری افزود: اولویت هدف‌گذاری سازمان در سال جاری بر پایه راه اندازی سیستم های هوشمند در جهت شفاف سازی و سرعت بخشی به انجام امور و همچنین کمک به رونق تولید ملی خواهد بود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر