آغاز فروش ارز دیجیتال چینی در عابر بانک‌ها

بانک صنعت و تجارت چین این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند از عابر بانک‌های این بانک یوآن دیجیتال بخرند.
کد خبر : ۱۲۴۸۲۸
ارز دیجیتال چین

به گزارش ایبِنا به نقل از شین هووا، بانک صنعت و تجارت چین امکان خرید یوآن دیجیتال در حدود ۳ هزار عابربانک خود در پکن را فراهم کرده است. بر همین اساس بانک صنعت و تجارت چین نخستین بانکی در این کشور خواهد بود که چنین امکانی را برای کاربران فراهم کرده‌ است. 


در واقع کاربران از این پس می‌توانند در پکن به راحتی در عابربانک‌های بانک صنعت و تجارت چین یوآن دیجیتال خریده و یا آن را به اسکناس تبدیل کنند. بانک کشاورزی چین هم که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های این کشور محسوب می‌شود، روند مشابهی را در پیش گرفته و هم اکنون ۱۰ عابر بانک خود را برای این منظور تجهیز کرده است. 


بانک مرکزی چین قصد دارد تا المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن شرایط برای استفاده سراسری از یوآن دیجیتال در این کشور را فراهم کند. این بانک گفته که این ارز دیجیتال جدید که البته هنوز اسم رسمی برای آن انتخاب نشده، بخشی از خصوصیات ارزهای دیجیتال را هم با خود به همراه خواهد داشت.


قرار است یوآن دیجیتال جای پول نقد در چرخه مالی چین پر کرده و قرار است به سادگی و از طریق تلفن همراه شرایط برای تراکنش‌های مربوط به آن از طریق نصب یک نرم‌افزار فراهم شود. طرح پایلوت استفاده از این ارز دیجیتال در تعدادی از شهرهای بزرگ چین آغاز شده است. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر