13 تير 1400 - 13:40
مدیرعامل بانک مهر ایران:

بانکداری الکترونیکی یک الزام است، نه انتخاب

مدیرعامل بانک مهر ایران، در دیدار با کارکنان بانک در استان قزوین بر ضرورت حرکت در مسیر بانکداری الکترونیکی تأکید کرد.
کد خبر : ۱۲۵۲۱۴
دکتر مرتضی اکبری 5

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل این بانک در سفر به استان قزوین از ستاد و تعدادی از شعب بانک بازدید کرد. وی در این بازدیدها نکاتی را برای بهبود روند فعالیت کارکنان مورد تأکید قرار داد.


اکبری در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان، خبر داد: در در حال حاضر معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران کمتر از یک درصد است؛ یعنی ۹۹ درصد آحاد جامعه و گیرندگان تسهیلات این بانک، سر وقت اقساط خود را پرداخت کرده‌اند و فقط یک درصد مشتریان ما تسهیلات را با تأخیر جزئی پرداخت می‌کنند که در نظام بانکی بین‌الملل بی‌نظیر است. استاندارد بین‌المللی این موضوع، ۲ درصد است که پایین بودن آن در بانک مهر ایران موجب شده، سرعت گردش مالی بانک و پرداخت تسهیلات آن بالا برود.


وی اظهار کرد: در پنج سال گذشته منابع بانک بالغ بر حدود ۶۰ درصد به طور میانگین افزایش یافته و به تبع آن تسهیلات بانک نیز در هر سال ۶۰ درصد رشد یافته است. در سال ۱۳۹۵ بالغ بر حدود پنج هزار میلیارد تومان به حدود ۴۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفر پرداخت کرده‌ایم که در سال ۱۳۹۹ این عدد به ۳۲ هزار میلیارد تومان و برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است. بخش زیادی از رشد پرداخت تسهیلات بانک به دلیل سرعت بالای وصول اقساط بوده که موجب پرداخت تسهیلات شده است.


اکبری همچنین در دیدار با کارکنان بانک در استان قزوین با اشاره به تغییرات جوامع و لزوم حرکت متناسب با آن بیان داشت: امروزه بانکداری الکترونیکی یک الزام است، نه یک انتخاب. وی افزایش استفاده از موبایل‌های هوشمند و ضریب نفوذ اینترنت در جامعه را هم فرصت و هم در عین حال تهدید دانست و گفت: خارج شدن از انتخاب‌های مشتری اولین نتیجه عدم حرکت در مسیر تغییرات است و افزایش نفوذ در میان مشتریان فرصتی است که این روند پیش روی سازمان‌ها، به ویژه سازمان‌های خدمات محور نظیر بانک قرار می‌دهد.

وی همچنین بر رضایت مشتری به عنوان اصل بقا در فضای رقابتی کنونی اشاره کرد و گفت: هر زمان که رضایت مشتری افزایش یافته، نتیجه آن در آمارهای بانک به طور مشهود منعکس شده و بالعکس. اکبری با اشاره به طرح تسهیلات بدون ضامن، بیان داشت: طبق بررسی بیش از ۹۹ درصد مشتریان بانک در بازپرداخت تسهیلات در موعد مقرر اقدام کرده‌اند و بر همین اساس سعی کرده‌ایم با این طرح رضایت این مشتریان را افزایش دهیم.

در دیدار صمیمانه مدیرعامل با کارکنان استان در رده‌های مختلف سازمانی بی‌واسطه گفتگو کرد و دیدگاه‌های آن‌ها را در امور مختلف بانک شنید.
گفتنی است اکبری علاوه بر ساختمان مدیریت شعب استان قزوین، از شعب آبیک، محمدیه، ولی‌عصر نیز بازدید کرد.


در این سفر مجید وکیل مشاور مدیرعامل و رئیس اداره کل حوزه مدیریت و یوسف نجدی مدیر امور استان‌ها اکبری را همراهی کردند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر