قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۰ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۶۵ سنت رسید.
کد خبر : ۱۲۷۱۰۵
نفت برنت

به گزارش ایبِنا براساس گزارشی از رویترز، در حالی که توجه سرمایه گذاران معطوف کاهش عرضه شده و اشتها برای خرید دارایی های پرریسکی نظیر نفت خام افزایش یافته است، همزمان با افزایش امیدواری نسبت به ترمیم وضعیت اقتصادی ناشی از کرونا قیمت نفت روز جمعه برای چهارمین جلسه متوالی افزایش داشت و نفت برنت به بالاترین رقم های ۳ سال گذشته رسید.


بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که روز پنج شنبه به بالاترین رقم ۲ ماه اخیر رسیده و بیشترین رقم پایانی از اکتبر ۲۰۱۸ را تجربه کرده بود، امروز با ۴۰ سنت معادل نیم درصد افزایش دیگر به ۷۷ دلار و ۶۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز ۱.۵ درصد رشد کرده بود، امروز با ۲۷ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۵۷ سنت رسید.


ادوارد مویا تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «با توجه به احتمال افزایش اشتها برای خرید نفت... به نظر می رسد که نفت خام در مسیر یک خیابان یک طرفه افزایشی قرار گرفته است.»


بر اساس آمارهای اعلامی دولت آمریکا، حجم ذخایر نفتی این کشور پس از وقوع ۲ طوفان ویرانگر آیدا و نیکولاس به پایین ترین رقم در طی حدود ۳ سال اخیر رسیده است.


این در حالی است که برخی از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش که به گروه اوپک پلاس شهرت دارند به دلیل کاهش سرمایه گذاری ها در بخش های بالادستی و تاخیر در انجام عملیات تعمیر و نگهداری به دلیل بحران کرونا، برای افزایش حجم تولید نفت خود با دشواری مواجه اند.


پالایشگاه های آمریکایی که به دلیل خسارات ناشی از طوفان دسترسی شان به نفت تولیدی در خلیج مکزیک محدود شده نفت خریداری شده از عراق و کانادا را جایگزین نفت خام آمریکا کرده اند. برخی از مشتریان آسیایی نیز به جای نفت خام آمریکا به خرید نفت از خاورمیانه و روسیه روی آورده اند.

برچسب ها: دلار نفت
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر