22 مهر 1400 - 14:18
مشاور رئیس جمهور؛

مناطق آزاد با برنامه مدون به ریل اصلی باز می‌گردند

مشاور رئیس جمهور گفت: در سطح ملی برنامه مدونی با استراتژی و به شکل راهبردی برای تمام مناطق در دست تهیه است تا در یک دوره کوتاه زمانی مناطق آزادتجاری را به ریل اصلی خود برگردانیم.
کد خبر : ۱۲۷۵۷۱
مناطق آزاد

به گزارش ایبِنا به نقل از فرینا، سعید محمد پنج شنبه در حاشیه دیدار با استاندار خوزستان در مهمانسرای شهید رجایی استانداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با ظرفیت‌های موجود و رفع نیازمندی های این هدف محقق می شود و باید در جهت ایجاد رونق تجاری و اقتصادی در سرزمین اصلی فعالیت کنیم.


وی با اشاره به اینکه قرار است برای حل مشکلات مردم همکاری مشترک با منطقه آزاد اروند و خوزستان برقرار کنیم افزود: مردم خرمشهر، آبادان و روستاهای محدوده منطقه آزاد اروند با مسائل زیادی روبرو هستند و تلاش می‌کنیم با ظرفیت سازی در منطقه آزاد و با بهره گیری از اختیارات قانونی تعریف شده در مناطق این وضعیت مرتفع شود.


مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه به علت تداخل بین دستگاهی از بسیاری از ظرفیت‌ها در منطقه آزاد اروند استفاده نمی‌شود ادامه داد: تلاش بر این است که این تداخل برطرف و از ظرفیت‌های موجود برای بهبود معیشت مردم منطقه استفاده شود.


سعید محمد اظهار داشت: با پیش بینی‌ انجام شده جذب سرمایه گذاری خوبی در منطقه آزاد اروند شاهد خواهیم بود، رونق تولید و اشغال در این منطقه ایجاد خواهد شد تا با برنامه ریزی انجام شده در یک دوره زمانی کوتاه مدت وضعیت مردم بهبود یاید.


وی گفت: دستگاه‌های ذیربط، وزارتخانه ها و گمرک نیز باید همکاری لازم را داشته باشند و عزم جدی در دولت و مجلس کمک به حل مشکلات مردم است.


دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه مناطق آزاد بر اساس چند اصل پایه ریزی شده اند اظهار داشت: این مناطق با بیش از ۳۰ سال فعالیت با  هدف رونق اقتصادی و تجاری سرزمین اصلی باید در جهت سرمایه  گذاری، صادرات، تولید و وارد کردن فناوری های نوین فعالیت می‌کردند اما شاخص‌های لازم ضعیف ارزیابی شده و متاسفانه در سرمایه گذاری، تولید و صادرات اتفاق خاصی در مناطق آزاد نیفتاده که جای تاسف است.


گفتنی است؛ «سعید محمد» در سفر ۲ روزه خود به منطقه آزاد اروند، حضور در گلزار شهدا، بازدید از پروزه‌های عمرانی، صنعتی، نفت، انرژی و نشست با فعالان اقتصادی، نخبگان و خانواده شهدا و ایثارگران را در دستور کار دارد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر