03 آبان 1400 - 08:42

بازگشت بیش از ۸۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: براساس آخرین آمار، از ۸ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد در کشور، ۸۳۰ واحد تولیدی از ابتدای سال تا کنون به چرخه تولید برگشته‌اند.
کد خبر : ۱۲۷۸۱۰
تولید صنعتی

به گزارش ایبِنا، علی رسولیان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اعلام این خبر افزود: با توجه به تاکید رئیس جمهور به بازگرداندن واحدهای صنعتی به چرخه تولید در کشور، گزارش جامعی از وضعیت شهرک‌ها و واحدهای صنعتی پس از بررسی شرایط موجود آن‌ها آماده شده است و در این گزارش واحدهایی که امکان بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید وجود دارد با بیان موانع و راهکارها، مشخص شده اند.


عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد به عنوان دیگر میهمان این گفتگو درباره مشکلات واحدهای صنعتی گفت: باید به شکل دیگری به مشکلات واحدهای صنعتی نگاه کرد؛ یعنی ابتدا باید موانع موجود بر سر راه تولید را برطرف کنیم، سپس به بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید فکر کنیم.

داوود نوده فراهانی افزود: قوانین وضع شده بیشتر موجب مانع گذاری در تولید، به جای رفع آن‌ها می‌شود.

عضو کمیسیون جهش تولید مجلس نیز با حضور در این گفتگو به یکی از مشکلات مهم واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مهم در کشور ما این است که، چون حیات دستگاه‌های دولتی به حیات شرکت‌های تولیدی وابسته نیست در چرخه‌ تولید سنگ اندازی می‌کنند. حتی بالعکس سود این دستگاه‌ها در نچرخیدن واحد تولیدی و جریمه آن واحد است.

محسن زنگنه تاکید کرد: ما از دولت جدید انتظار داریم، قوانین را طوری تغییر دهند که این رویه بالعکس شود و سود دستگاه‌های دولتی در چرخیدن چرخ تولید باشد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر