20 ارديبهشت 1401 - 16:37

دستگیری سرشاخه های قاچاق بازار ارز / بازار ارز زیر ذره بین پلیس امنیت اقتصادی

پلیس امنیت اقتصادی، بازار ارز را تحت رصد داشته و طی انجام چند عملیات در هفته گذشته، تعدادی از قاچاقچیان ارز را دستگیر و ارز این دسته افراد را مصادره کرده است.
کد خبر : ۱۳۲۵۳۸
بازار ارز

به گزارش ایبِنا، بعد از ابلاغ قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خرید، فروش و نگهداری ارز به میزان ۱۰ هزار یورو و بالاتر که فاقد خرید فاکتور از بانک‌ها، موسسات مالی و صرافی‌های مجاز باشد قاچاقاق تلقی می‌شود و پلیس موظف به ضبط و توقیف این میزان ارزها است.


در همین راستا پلیس امنیت اقتصادی ضمن رصد کامل بازار ارز و شناسایی سرشاخه های قاچاقچیان و دلالان ارزی، مقادیر قابل توجهی ارز که طبق قانون فاقد فاکتور رسمی خرید از صرافی های مجاز است مصادره کرده است. 


گفتنی است، رئیس‌جمهور ۲۳ فروردین ماه، قانون اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ابلاغ کرد در قانون جدید صراحتاٌ عنوان شده است داشتن ارز تا سقف ۱۰ هزار یورو بلامانع است ولی بیش از این مبلغ به شرط داشتن صورت حساب خرید از صرافی‌ها، بانک‌ها، موسسات اعتباری و یا اظهارنامه گمرکی تا مدت زمان شش ماه از اظهارنامه گمرکی منعی ندارد و تا قبل از این مهلت فرد موظف است که این ارز را به واحدهای بانکی و صرافی ها بفروشد تا نزد آن ها در حسابی به نام خود نگهداری کند. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
اینفوگرافیک
بیشتر