طلا با تضعیف دلار قدرت را از آن خود کرد

قیمت طلا امروز جمعه با تداوم تضعیف دلار افزایش یافت و باعث شد که قیمت طلا در مسیر دومین افزایش هفتگی متوالی قرار گیرد.
کد خبر : ۱۳۳۰۰۵
طلا

به گزارش ایبِنا، قیمت طلا امروز جمعه با تداوم تضعیف دلار افزایش یافت و باعث شد که قیمت طلا در مسیر دومین افزایش هفتگی متوالی قرار گیرد زیرا شرط‌ بندی برای سیاست‌های پولی تهاجمی‌تر فدرال رزرو وجود دارد. به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با افزایش ۲.۷۰ درصدی به ۱۸۵۳ دلار و ۳۰ سنت و طلای آمریکا نیز با افزایش ۰.۱۵ درصدی به ۱۸۵۴ دلار و ۳۰ سنت رسید. شمش برای هفته تا کنون، ۰.۴ درصد افزایش یافته است.


ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی در DailyFX اظهار کرد: طلا در این هفته تحت تاثیر تعدیل انتظارات بازار از سیاست‌های پولی فدرال رزرو برای سال آینده و مهم‌تر از همه ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا قرار گرفته است.


اسپیواک اضافه کرد: پشتیبانی قیمت در ۱۸۳۰ دلار در نزولی و در سمت بالا سطح کلیدی بعدی در حدود ۱۸۸۵ دلار است. نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت و بازده اوراق قرضه بالاتر ایالات‌متحده، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که هیچ بازدهی ندارد.


شاخص دلار در مسیر دومین افت هفتگی متوالی سقوط کرد و قیمت شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها را در اختیار دارند کاهش داد. اگر فدرال رزرو سیگنال توقف را اعلام کند، طلا به مراتب بالاتر خواهد رفت اما تا زمانی که آنها این کار را انجام ندهند، ممکن است برای مدتی در محدوده معامله باشیم.


در بازار سایر فلزات ارزشمند بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۱.۹۵ دلار رسید و تا کنون در این هفته حدود ۱.۵ درصد افزایش داشته است. پلاتین تقریبا در ۹۵۰.۲۸ دلار ثابت بود. پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۱۵.۹۶ دلار رسید و برای افزایش هفتگی حدود ۳ درصد تعیین شد که بیشترین افزایش از اوایل آوریل بوده است.

برچسب ها: دلار قیمت طلا
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر